فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بانک مرکزی ایران: تا اطلاع بعدی عرضه ارز به بازار متوقف می‌شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محمد علی کریمی سخنگوی بانک مرکزی ایران دوشنبه 16 آوریل اعلام کرد که تا اطلاع بعدی، عرضه ارز به بازارا متوقف شده و خرید و فروش نقدی اسکناس ارزهای خارجی در صرافی‌ها انجام نخواهد شد.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کریمی با بیان این‌که بانک مرکزی با رصد نیازهای همه گروه‌ها، ارز مورد نیاز را از طریق بانک‌های عامل تامین اعتبار می‌کند گفت: «تا اطلاع بعدی، خرید و فروش نقدی اسکناس ارزهای خارجی در صرافی‌ها انجام نخواهد شد».

  وی تقاضای عمده ارز را از محل واردات دانست که باید پس از ثبت سفارش از طریق بانک انجام شود. او درباره تامین نیازهای خُرد نیز افزود: «ارز مسافرتی از طریق بانک‌های ملی و سامان و ارزهای دانشجویی و درمانی هم از طریق بانک‌های تجارت و سامان پرداخت می‌شود تا از رهگذر آن با شناسایی و رصد نیاز‌ها، ارز به متقاضیان واقعی ارز تخصیص یابد».

  در هفته‌های اخیر، ارزش ارز در ایران شیبی صعودی به خود گرفت به گونه‌ای که برای نخستین بار در تاریخ، قیمت در دلار، از 6 هزار تومان عبور کرد.

  پس از آن اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران اعلام کرده که بنا بر تصمیم شامگاه دوشنبه 9 آوریل ستاد اقتصادی دولت، دلار تک‌نرخی شده و به قیمت 4200 تومان به همه فعالان اقتصادی عرضه می‌شود.

  معاون اول رئیس‌جمهوری ایران تهدید کرد که هر قیمتی بالاتر از 4200 تومان برای دلار در بازار، مشمول قاچاق است و به شدت با آن برخورد خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران