.
.
.

دلار در بازار تهران نایاب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری ایسنا با انتشار گزارشی میدانی از بازار ارز و سکه در ایران، نوشته است که دلار امروز دوشنبه 9 آوریل در بازار تهران نایاب شد.

بنا بر این گزارش، در حالی که دلار که طی روزهای گذشته در تعداد محدودی از صرافی‌ها یافت می‌شد، دوشنبه در میان دستفروشان و دلالان هم نایاب شده و سکه نیز به روند افزایشی قیمت خود ادامه داده است.

بر اساس این گزارش چهارراه استانبول و خیابان فرودسی به عنوان یکی از مراکز اصلی فروش ارز در تهران امروز (دوشنبه) بازار ارز با محدودیت‌های بیشتر از روزهای گذشته در فروش دلار همراه شده است؛ به طوری که به غیر از صرافی‌ها که در روزهای گذشته هم عمدتا از فروش دلار و یورو خودداری می‌کردند، در حال حاضر دلالان و دستفروشان هم دلاری برای فروش ندارند.

از سوی دیگر بازار ارز دوشنبه نسبت به روزهای گذشته شلوغ تر شده و تقاضا برای خرید دلار بالا رفته است و این افزایش تقاضا در حالی است که عملا دلاری برای فروش وجود ندارد و به نظر می‌رسد که برخی از صرافی‌ها تنها به برخی از افرادی که با آن‌ها آشنا هستند، دلار عرضه می‌کنند.

همچنین با توجه به حضور پررنگ نیروهای انتظامی فضای امنیتی در خیابان فردوسی حاکم است و دلالان و دستفروشان با احتیاط زیادی در آنجا حضور دارند.

افزایش سریع قیمت دلار در ایران ادامه دارد تا جایی که بنا بر اعلام رسانه‌های ایرانی، قیمت هر دلار آمریکا در ایران در روز دوشنبه 9 آوریل، مرز 6 هزار تومان را شکست.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، افزایش قیمت دلار در ایران در حالی است که قیمت طلا هم در این کشور رو به صعود است و قیمت فروش سکه بهار آزادی، به یک میلیون و 960 هزار تومان رسید.

بنا بر این گزارش، در خیابان فردوسی تهران، برخی دلالان در روز دوشنبه، قیمت فروش دلار را از 5930 تومان آغاز کرده و با گذشت ساعت، به 6 هزار تومان رساندند. این دلالان هر دلار را 5700 تومان می‌خرند.

پ هم اکنون هر یورو 7 هزار تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسد.