.
.
.

ايران به كشته شدن 4 نظامى خود در حمله اسرائیل به سوریه اعتراف كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های ایران به کشته شدن 4 نظامى از سپاه پاسداران و بسیج در حمله بامداد امروز اسرائیل به یک پایگاه هوایی سوریه که نیروهای ایرانی نیز در آنجا مستقر هستند، اعتراف کرد.

وبسایت "عصر ایران" و خبرگزاری فارس، گزارش داده‌اند که این چهار نظامی در اثر حمله بامداد امروز جنگنده‌های اسرائیل به پایگاه هوایی تیفور در استان حمص سوریه کشته شدند.

به نوشته این رسانه‌ها نظامیان ایرانی کشته شده سیدعمار موسوی (اعزامی اهواز)، اکبر زوار جنتی (اعزامی تبریز)، مهدی لطفی نیاسر (بسیجی از قم) و مهدی دهقان یزدلی (سرهنگ پاسدار) نام دارند.

وبسایت عصر ایران نوشته که مهدی لطفی نیاسر برادر رئیس صداوسیمای مرکز قم است. این وبسایت به نقل از رجانیوز هم نوشت: سرهنگ پاسدار مهدی دهقان یزدلی، عضو یگان پهپاد نیروی هوافضای سپاه بود.

این در حالی است که دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داده بود که در این حمله، دستکم 14 تن کشته شدند که تعدادی از آن‌ها ایرانی بودند.

رسانه‌های وابسته به نظام سوریه می‌گویند که هواپیماهای اسرائیلی، این فرودگاه نظامی را هدف قرار دادند.

پیشتر تلویزیون دولتی سوریه گزارش داده بود، باورها بر این است که موشک‌های فرود آمده بر فرودگاه تیفور، آمریکایی هستند. در واکنش به این خبر، یک مقام بلندپایه آمریکایی گفت گزارش‌های حاکی از حمله هوایی آمریکا به سوریه، صحت ندارد.

در همین حال وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که از نزدیک، اوضاع را دنبال می‌کند، اما دست به هیچ‌گونه عملیاتی در سوریه دست نزده است. پنتاگون افزود که از تلاش‌های دیپلماتیک به منظور مجازات مسئولان به کارگیری اسلحه شیمیایی در سوریه، پشتیبانی می‌کند.