فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • خامنه‌ای با «فتنه‌گر» توصیف کردن اعضای شورای شهر تهران از دیدار با آن‌ها امتناع کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که علی خامنه‌ای رهبر ایران، دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار تهران را نپذیرفته و در این باره بیان کرده که برخی از اعضای شورا از «محکومان فتنه 88» هستند.

  سایت سحام نیوز نزدیک به مهدی کروبی از رهبران معترضان ایران در گزارشی نوشته است: « یکی از اعضای هیات رئيسه شورای شهر تهران اخیرا با رهبر جمهوری اسلامی دیدار داشته است. در این دیدار، این عضو شورای شهر تهران از خامنه‌ای خواسته وقتی برای ملاقات اعضای شورای شهر و شهردار تهران بدهد، ولی این درخواست با پاسخ تند و منفی خامنه‌ای مواجه شده است».

  بنا بر این گزارش، خامنه‌ای گفته است: «به شورای شهری ملاقات بدهم که 3 نفر از اعضایش از محکومین فتنه 88 و زندانی بودند!؟»

  خامنه‌ای و اصولگرایان ایران، به اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1388 شمسی (2009 میلادی) این کشور، «فتنه» می‌گویند. پس از این انتخابات، اصلاح طلبان که می‌گفتند تقلب گسترده و سازماندهی شده روی داده، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب اعتراض‌ها، کشته شدن ده‌ها تن در خیابان و بازداشت‌گاه‌ها و زندانی شدن صداها تن دیگر بود.

  اکنون بیش از هفت سال است که میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات 88 و همچنین زهرا رهنورد همسر موسوی در حبس خاتکی به سر می‌برند.

  همچنین به گزارش سحام نیوز رهبر ایران افزوده است: «از ابتدا هم پیغام دادم که با شهردار شدن نجفی مخالفم، با این حال او را شهردار کردید».

  محمد علی نجفی شهردار تهران از اعضای حزب کارگزاران سازندگی نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران است.

  طی هفته های گذشته نیز محمد علی نجفی، شهردار تهران درخواست استعفای خود را به شورای شهر تهران ارسال کرده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران