ویدیو.. زنان عرب معترض: ما از اهوازیم.. اهانت نمی‌پذیریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی از گوشه‌ای از تظاهرات اعتراضی مردم عرب اهواز منتشر شده که نشان می‌دهد زنان معترض شعار می‌دهند «ما از اهوازیم.. اهانت نمی‌پذیریم».

این زنان در تظاهراتی که پنجشنبه 29 مارس برگزار شد، به عربی شعار می‌دادند: «احن من الاهواز.. ما نقبل إهانة»

علاوه بر این ویدیوهای دیگری از اعتراض‌های هزاران عرب اهوازی و برخی از درگیری‌های روی داده به نیروهای امنیتی منتشر شده است. برخی از گزارش‌ها از دستگیری شماری از معترضان توسط نیروهای امنیتی حکایت دارد.

معترضا اهوازی پنجشنبه 29 مارس در اعتراض به «انکار هویتشان» توسط صدا و سیمای رسمی جمهوری اسلامی ایران، دست به تظاهرات زدند.

اعتراض‌های اخیر به دلیل یکی از قسمت‌های برنامه کودک «کلاه قرمزی» است که در 23 مارس 2018 و ه‌مزمان با دومین روز سال نوی شمسی در شبکه دوم تلویزیون رسمی ایران پخش شد.

در این قسمت، مجری برنامه، عروسک‌هایی که لباس قومیت‌ها را پوشیده‌اند، روی نقشه ایران و در جایی که این قومیت‌ها زندگی می‌کنند می‌چسباند ولی در جنوب غربی ایران و روی منطقه اهواز به جای عروسک نماد مردم عرب، عروسک دیگری چسباند.

معترضانی هم روز چهارشنبه در مقابل ساختمان صدا و سیمای خوزستان، تجمع کردند، خواستار عزل مسؤولان صدا وسیما و معذرت خواهی آن‌ها از مردم عرب شدند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید