جهانگیری: باورمان بود با نفروختن نفت غرب تنبیه ‌می‌شود اما غرب با نخریدن نفت تنبیهمان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، سه‌شنبه 27 مارس در نشستی با حضور کارآفرینان، منتخبین استارت‌آپ‌ها و واحدهای دانش‌بنیان که در پارک فناوری پردیس برگزار شد، با اشاره به تحریم‌های هسته‌ای که علیه ایران اعمال شده بود گفت این کشور باور داشت با نفروختن نفت می‌تواند غرب را تنبیه کند اما این غرب بود که با نخریدن نفت، ایران را تنبیه کرد.

به گزارش ایران تایمز، جهانگیری در این نشست گفت: «متاسفانه درآمدهای نفتی اجازه نمی‌دهد که حتی ضعف‌های نحوه اداره کشور مشخص شود و حتی اگر در مقطعی نظام کارشناسی کشور متلاشی و دچار آسیب شود، کسی فکر نمی‌کند که اتفاق بدی افتاده و به این موضوع توجه نمی‌کند که تصمیمات نادرست ناشی از ضعف بدنه کارشناسی می تواند آینده کشور را به خطر بیندازد».

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران افزود: «دو خطر درآمدهای نفتی را تهدید می‌کند، یکی از این خطرات این است که ممکن است روزی درآمدهای نفتی به پایان برسد و کشور را مبتلا به فقر و فلاکت کند».

او ادامه داد: «زمانی می‌گفتیم که چاه‌های نفت را به روی برخی کشورها ببندیم و باورمان این بود که کشورهای نفتی‌می توانند از طریق عدم فروش نفت، غرب را تنبیه کنند. اما در سال‌های تحریم مشاهده شد که اتفاق عکس رخ داد و غربی‌ها با عدم خرید نفت ما را تحریم کردند و در تحریم سقف تعیین کردند که ایران نتواند بیش از یک میلیون بشکه نفت بفروشد».

اشاره جهانگیری به تحریم‌هایی است که جامعه جهانی علیه ایران به خاطر برنامه هسته‌ای‌اش وضع کرده بود. صنعت نفت ایران از جمله بخش‌هایی بود که تحت تحریم قرار داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید