به دلیل حضور مسعود شجاعی در تیم ملی ایران، وزیر ورزش به مجلس احضار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک نماینده مجلس ایران اعلام کرد در اعتراض به حضور مسعود شجاعی در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در بازی با تونس، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش این کشور به مجلس احضار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش 3، محمد علی پورمختار، نماینده شهر کبودرآهنگ در مجلس ایران، یکشنبه 25 مارس 2018 در واکنش به حضور مسعود شجاعی در بازی تیم‌های ملی ایران و تونس، اعلام کرد: «پس از تعطیلات نوروزی مجلس در قالب طرح سوال از وزیر ورزش و جوانان پیرامون این موضوع سوال خواهیم کرد و وزیر باید در این باره پاسخگو باشد.»

مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی دو بازیکن ملی‌پوش ایرانی، چهارشنبه 2 آگوست 2017 به همراه تیم پانیونیوس یونان در مقابل تیم مکابی اسرائیل بازی کردند. این دو بازیکن در حالی مقابل این تیم اسرائیلی حاضر شدند که در طی چهار دهه گذشته مقامات ورزشی و سیاسی ایران به هیچ ورزشکاری اجازه رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی را نداده‌اند.

در آن زمان محمد جواد عباباف مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان ایران تاکید کرد که بازی کردن شجاعی و حاج صفی در برابر مکابی رژیم صهیونیستی مورد تایید این سازمان نبوده است و با این دو بازیکن برخورد خواهد شد.

در سوی مقابل اما وزارت امور خارجه اسرائیل در صفحه فارسی زبان‌ رسمی خود در توئیتر نوشت: « آفرین به مسعود شجاعی و احسان حاج صفی که تابوی مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی را شکستند.»

پور مختار در ادامه گفت: «ما نمی‌خواهیم ورزش را سیاسی کنیم و بحث عدم مصاف با نمایندگان رژیم صهیونیستی یک بحث سیاسی نیست بلکه یک موضوع اعتقادی است و فراکسیون ورزش باید بازیکنان را در این باره توجیه کند.»

به نظر می‌رسد دعوت مجدد مسعود شجاعی به تیم ملی ایران برای برداشته شدن فشاری باشد، که در پی محرومیت شجاعی از حضور در تیم ملی، روی فدراسیون فوتبال ایران ایجاد شده بود. برخی رسانه‌های ایتالیایی پیش از این با اشاره به سیاسی شدن فوتبال در ایران و دخالت دولت و نهادهای امنیتی این کشور در امور مربوط به ورزش خواستار حذف ایران از جام جهانی 2018 روسیه و جایگزینی آن ایتالیا شده بودند. "لیبرو کوئیوتیدیانو"، یکی از سایت‌های ورزشی ایتالیایی نیز با اشاره به دلایل عدم دعوت شجاعی به تیم ملی ایران نوشت که مسعود شجاعی بنا به دلایل غیرورزشی از پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورش منع شده است. با این تفاسیر فیفا می‌تواند ایران را به دلیل نقض قوانین با مجازات‌هایی روبه‌رو کند و حتی از جام جهانی 2018 اخراج کند.

مسعود شجاعی پس از ماه‌ها محرومیت برای حضور در اولین بازی تیم ملی فوتبال ایران در سال شمسی جدید از سوی کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و به عنوان کاپیتان در مقابل تیم ملی فوتبال تونس به میدان رفت. در این بازی که روز جمعه 23 مارس 2018 برگزار شد، ایران با نتیجه 1 بر صفر بازی را به حریف واگذار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید