خزانه‌داری آمریکا 10 فرد ایرانی و یک شرکت مستقر در این کشور را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه 23 مارس 10 فرد ایرانی و یک شرکت مستقر در این کشور را به دلیل سرقت داده‌های اینترنتی تحریم کرد.

واشنگتن اعلام کرد 10 نفر و یک شرکت ایرانی را به دلیل سرقت داده‌های اینترنتی از دانشگاه‌ها و نهادهای دیگری در سرتاسر جهان به فهرست تحریم‌های علیه ایران اضافه کرد.

به گزارش فرانس‌پرس، وزارت امور خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد این 10 نفر که با شرکت "مبنا" ارتباط دارند به "سرقت حق مالکیت فکری و داده‌های مهم اشخاص، صدها دانشگاه در آمریکا و دیگر کشورها و همچنین یک شرکت تبلیغاتی با هدف کسب سود شخصی" متهم هستند.

پیشتر نیز یک مقام کاخ سفید روز جمعه 12 ژانویه گذشته به خبرنگاران گفت، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا درصدد است تا اقدامات سختگیرانه‌ تازه‌ای به توافق‌نامه هسته‌ای میان ایران و کشورهای 5+1 افزوده شود.

او اعلام داشت که 14 شخصیت حقیقی و حقوقی ایرانی از جمله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران، غلامرضا ضیایی، رئیس زندان رجایی شهر و مرتضی رضوی، رییس شرکت ارتباطات موج سبز و فناموج وابسته به سپاه پاسداران ایران به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.

به‌طور همزمان نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز اعلام کرد که در آخرین تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران، 14 شخصیت حقیقی و حقوقی این کشور از جمله صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه را تحریم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای که در آن زمان منتشر کرد، آیت‌الله صادق لاریجانی که از افراد نزدیک به رهبر ایران است را مسئول صدور، رهبری یا جهت‌دهی سلسله دستوراتی نقض حقوق بشر علیه ایرانیان یا افراد ساکن این معرفی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید