ضرب و شتم یک زندانی سیاسی در ایران روبروی همسر و فرزندانش در بیمارستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های حقوق بشری ایران از ضرب و شتم حمید رضا امینی زندانی سیاسی که در اعصاب غذای خشک به سر می‌برد توسط ماموران، روبروی دیدگان همسر و فرزندانش خبر دادند.

بنا بر گزارش‌ها، این حادثه در بیمارستان امام خمینی تهران روی داد که امینی در آن بستری است.

رسانه‌های حقوق بشر نوشته‌اند که همسر و دو فرزند محمد رضا امینی، برای دیدار نوروزی با او، صبح سه‌شنبه 20 مارس، به بیمارستان رفتند. آن‌ها موفق شدند با کمک برخی برخی از مردم حاضر در بیمارستان، به بخشی که او بستری است برسند.

بنا بر این گزارش‌ها، به محض این‌که امینی همسر و فرزندانش را دید، از ماموران خواست تا اجازه دیدار با آن‌ها را بدهند، اما ماموران در واکنش، بر سرش ریخته و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند تا جایی که سر و صورتش خونی شد.

این گزارش‌ها می‎‌افزاید که با اعتراض مردم حاضر در بیمارستان که با دیدن این صحنه‌ها وارد عمل شدند، امیتی توانست با صورتی خونی، پسر کوچکش را در آغوش بگیرد.

ماموران حمیدرضا امینی زندانی سیاسی در اعتصاب خشک را در حالت بیهوشی به بیمارستان منتقل کرده بودند. او دو فرزند دارد که روزهای متوالی جلوی اوین با عکسی در دست به انتظار پدرشان نشسته بودند.

فرزند کوچک حمید رضا امنیتی 8 ساله است که بیماری آسم دارد. و فرزند دیگرش نوجوانی 12 ساله است. وضعیت اقتصادی این خانواده بسیار وخیم گزارش شده است.

حمیدرضا امینی با اکانت «آريوبرزن» مدیر و ادمین کانال‌های تلگرامی در فضای مجازی حدود چهار ماه و نیم پیش به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مسولان نظام جمهوری اسلامی توسط ماموران امنیتی در منزل دستگیر شد.

چند روز بعد ماموران امنیتی طی تماس تلفنی باهمسر ایشان عنوان کردند حمید رضا امینی در بند 2 الف اطلاعات سپاه اوین به صورت انفرادی نگهداری می‌شود، تحت بازجویی است و ملاقات او ممنوع است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید