بنیانگذار «واتس‌آپ» خواستار خذف «فیس‌بوک» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برایان اکتون، یکی از مؤسسان نرم‌افزار کاربردی مشهور «واتس‌آپ» که توسط شرکت «فیس‌بوک» خریداری شده است، اخیرا به کمپینی پیوسته است که خواستار «حذف فیس‌بوک» شده است.

درپی نقض حریم خصوصی افراد توسط نرم‌افزار کاربردی فیس‌بوک، کمپینی تحت عنوان «DeleteFacebook» به راه افتاده که کابران شبکه‌های اجتماعی را به خودداری از کاربرد فیس‌بوک توصیه می‌کند.

اکتون در پیام تویتری خود که سه‌شنبه 20 مارس در شبکه اجتماعی تویتر منتشر شد نوشت:«deletefacebook# ، زمان حذف فیس‌بوک فرا رسیده است».

شرکت شبکه اجتماعی «فیس‌بوک» در سال 2014 شرکت «واتس‌آپ» متعلق به موسس آن برایان اکتون را با مبلغی به ارزش 19 میلیارد دلار خریداری کرد.

به گزارش شبکه سی ان ان آمریکا در پی رسوایی دسترسی شرکت «کامبریدج آنالیتیکا» به اطلاعات شخصی 50 میلیون نفر از کاربران شبکه اجتماعی فیس‌بوک، بدون اجازه و اطلاع آنها، جنبش مطالبۀ «حذف فیسبوک» به سرعت در شبکه اینترنت در حال گسترش است.

شبکه اجتماعی مشهور فیس‌بوک نیز در عرض یک هفته بیش از 50 میلیارد دلار از ارزش خود در بازارهای جهانی را از دست داد.

برایان اکتون سپتامبر سال گذشته از شرکت فیس‌بوک جدا شد و اخیرا مبلغ 50 میلیون دلار برای راه‌اندازی نرم‌افزار کابردی دیگری با نام «Signal» که دارای امنیت بیشتری در زمینه ارسال پیام است، سرمایه‌گذاری کرد.

پیش از حمله بنیانگذار واتس‌آپ به شرکت فیس‌بوک، «راجرز ماکنامی» سرمایه‌گذار سرشناس در زمینه فن‌آوری که از سرمایه‌گذاران اولیه در شبکه اجتماعی فیس‌بوک است گفته بود که فیس‌بوک با بحران اعتماد مواجه است که ممکن است به نابودی آن منجر شود.

گزینه حذف «فیس‌بوک» برای بسیاری‌ها ممکن است گزینه مناسبی نباشد، زیرا این گام منجر به حذف نرم‌افزارهای کاربردی مشهور دیگری مانند «واتس‌‍آپ» و «اینستاگرام» خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید