فائزه هاشمی: نمی‌توان باور کرد که آن اتفاقات دلخراش کار دراویش باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فائزه هاشمی رفسنجانی درباره درگیری‌های دراویش و نیروهای امنیتی که به کشته شدن شماری از دو طرف انجامید، گفته است که او باور نمی‌کند آن اتفاقات دلخراش کار دراویش باشد.

تحصن دراویش گنابادی مقابل کلانتری 102 خیابان پاسداران تهران، دوشنبه 19 فوریه با حمله نیروهای پلیس، به خشونت کشیده شد که طی آن شماری کشته و زخمی شدند.

در جریان همان حادثه، یک خودرو که گفته می‌شود یکی از دراویش آن را رانندگی می‌کرد، شماری از نیروهای امنیتی را زیر گرفت و منجر به کشته شدن سه تن از آنها شد.

فائزه هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با سایت جماران درباره این حوادث گفت:« جریانی در کشور نگران این است که اشخاص یا جریانات فکری طرفدار پیدا کنند. دراویش جمعیتی چند میلیونی در کشور دارند و تنها بخشی از آنها دراویش گنابادی هستند. متاسفانه نتیجه برخورد با این گونه جریانات، افزایش میزان محبوبیت و هواداران آنها است. اما بازهم ما این روش اشتباه را ادامه می دهیم. به نظرم با نبودن بابا (هاشمی رفسنجانی)، سمت و سوی کشور به سمتی می رود که انگار بناست یکسری مسائل بیشتر برهم بخورد. مسأله دراویش به نوعی تحریک این قشر بود. رفتند آنها را تحریک کنند تا داستان درست شود. نمی توان باور کرد که آن اتفاقات دلخراش کار دراویش بود. به نظر من یکسری عوامل دیگر این کارها را انجام دادند».

دستگاه قصايی ایران در حال محاکمه فردی بنام «محمد ثلاث» است و احتمالا این فرد را به اتهام حمله با اتوبوس به نیروهای انتظامی اعدام خواهند کرد.

منابع خبری ايران روز یکشنبه گذشته از برگزاری اولین جلسه دادگاه علنی متهم به قتل 3 نیروی پلیس در جریان اعتراضات دروایش نعمت اللهی گنابادی در تهران پایتخت این کشور خبر دادند.

طبق این گزارش‌ها متهم در اولین جلسه دادگاه تمام اتهامات وارد در پرونده خود را رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید