بریتانیا سفیر خود در ایران را تغییر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه بریتانیا چهارشنبه 14 مارس با انتشار بیانیه ای «راب مکِر» را به عنوان سفیر جدید این کشور در ایران معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلع رسانی دولت بریتانیا، راب مکر جانشین «نیکلاس هاپتون»، سفیر فعلی بریتانیا در ایران خواهد شد و از ماه آوریل ماموریت خود به عنوان سفیر بریتانیا در تهران را آغاز خواهد کرد.

بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای در این‌باره، گفت: «ایران نقش مهمی در منطقه خاورمیانه دارد اما من به تهران نیز اعلام کردم که این نقش، نقشی سازنده نیست. توافق هسته‌ای ایران که در سال 2015 امضا شد یک موفقیت دیپلماتیک بود. برجام در واقع محصول سال‌ها صبر و دیپلماسی مستمر بود که تهدید یک ایران هسته‌ای را برطرف کرد».

در ادامه این بیانیه آمده است: «امیدوارم که راب بتواند در نقش جدید خود با استفاده از تجربه‌های بین‌المللی در تهران ایفای نقش کند. ما در رابطه با ایران اکنون با چالش‌هایی مثل پرونده جاری شهروندان دو تابعیتی بریتانیایی که در ایران بازداشت هستند و زمینه‌های همکاری در آینده روبرو هستیم. امیدوارم بتوانم با راب در این باره همکاری داشته باشم».

راب مکر نیز در واکنش به انتصاب خود به عنوان سفیر جدید بریتانیا در ایران، گفت: «من مفتخر هستم که به عنوان سفیر جدید بریتانیا در ایران فعالیت کنم. ادامه همکاری ما با ایران برای رسیدن به هدف ایجاد یک خاورمیانه امن و با ثبات بسیار ضروری است. من با دولت ایران و شرکای بین‌المللی برای حفظ برجام و تعمیق روابط دوجانبه از طریق همکاری‌های سازنده در زمینه‌های حقوق بشر، تجارت، دستیابی به راه‌حل‌های سیاسی در یمن، سوریه و دیگر نقاط همکاری خواهم کرد».

در همین رابطه سایت خبری تحلیلی «تابناک» وابسته به «محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر از «برکناری سفیر انگلیس در تهران» داد اما هیچ گونه جزئیاتی در مورد این ادعا ارائه نداد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید