دادگاه انقلاب اهواز 11 سال حبس براى یک فعال مدنى صادر كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رضا عچرش 33 ساله از اهالى شهر سوسنگرد «خفاجيه» كه در مرداد ماه 1395 توسط اداره اطلاعات سپاه قرار گاه ابوالفضل العباس اهواز بازداشت شده بود، توسط شعبه 2 دادگاه انقلاب اهواز به رياست قاضى "زارع "به اتهام تجسس و ارتباط با بيگانگان، ارتباط با «جنبش عربى آزادى بخش الأحواز» و تبليغ عليه نظام به 11 سال حبس محکوم شد.

منابع حقوق بشری در اهواز می‌گویند این حکم چند روز پیش از سوی دادگاه به وی ابلاغ شد.

حکم یازده سال حبس به عنوان حكم اوليه این فعال مدنی اعلام شد اما او حق دارد که به این حکم اعتراض کند.

رضا عچرش از فعالين مدنى كه فعاليتش در مخالفت با انتقال آب رود کارون و وضعیت بغرنج محیط زیست اهواز مى باشد. او در برپایی زنجیره هاى انسانى و کمپین های اعتراضی به انتقال آب کارون فعالیت فراوانى داشته است.

کریم دحیمی فعال حقوق بشر در لندن له نقل از دوستان عچرش می گوید :«این فعال مدنی طی مدت سه ماه در بازداشتگاه اطلاعات سپاه تحت شديدترين شكنجه قرار گرفته بود و در اثر شكنجه شديد به بيمارستان منتقل شده بود. بعد از آن او را به زندان شيبان( مجتمع حرفه‌آموزی اهواز) منتقل مى كنند و بيش از يک سال و چند ماه در بلاتكليفى بسر برد و از هر گونه مرخصى محروم بود. رضا عچرش از ديسک كمر و بيمارى عضلانى رنج مى برد و چندين بار درخواست كرده كه او را جهت درمان به بيمارستان منتقل كنند اما مسولين زندان با درخواست وی موافقت نكردند».

رضا عچرش
رضا عچرش
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید