برگزاری اولین جلسه دادگاه درویش متهم به قتل در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبري ايران روز یکشنبه 11 مارس از برگزاری اولین جلسه دادگاه علنی متهم به قتل 3 نیروی پلیس در جریان اعتراضات دروایش نعمت اللهی گنابادی در تهران پایتخت این کشور خبر دادند.

طبق این گزارش‌ها متهم در اولین جلسه دادگاه تمام اتهامات وارد در پرونده خود را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی به نقل از سایت میزان، متهم که پنجاه سال سن دارد در اظهارات خود خطاب به رئیس داداگاه گفت:«من هیچ کدام از اتهامات انتسابی را قبول ندارم. زمانی که اولین ضربه را به من وارد کردند عصبی شدم. من خودم فرزند دارم و این افراد فرقی با بچه‌های من ندارند. ایراد از نیروی انتظامی است که به آنها آموزش نداده‌اند، چرا که تا به ما می‌رسند حمله می‌کنند».

طبق گزلرش میزان متهم ضمن اعتراف به برخی سوابق خود افزود:«حدود 7 الی 8 سابقه کیفری دارم که یک نوبت آن به خاطر حمل مواد مخدر در اتوبوس سابقه کیفری مالی، سابقه کیفری اخلال در نظم عمومی ، سابقه ایراد و جرح با چاقو، ‌تمرد از دستور ماموران نیروی انتظامی و اخلال در نظم عمومی از جمله این سوابق کیفری بنده است».

در جلسه دادگاه اولیای دم پس از حضور در جایگاه و معرفی خود از ریاست دادگاه تقاضای اشد مجازات و قصاص را داشتند.

گفتنی است دروایش نعمت اللهی گنابادی 19 فوریه در اعتراض به بازداشت یکی از همفکران خود مقابل کلانتری خیابان پاسداران در تهران تجمع کردند که پلیس با سلاح گرم و باتوم به آنها حمله کرد.

لازم به ذکر است که حدود دو هفته پیش از آن هم دراویش در مقابل خانه نورعلی تابنده، رهبر دراویش گنابادی در خیابان گلستان هفتم در پاسداران تهران تجمع کرده بودند که آن تجمع نیز به خشونت کشیده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید