بازداشتی‌های روز زن به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش‌های از این ایران می‌گوید که ۱۴نفر از زنانی که در تجمع روز جهانی زن در هشتم مارس در برابر وزارت کار این کشور در تهران بازداشت شده بودند، به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم شده و به زندان قرچک ورامین منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا،فعالان جنبش زنان در ایران دست کم ۱۴ زن بازداشت‌شده به زندان قرچک منتقل شده‌اند و در تماس تلفنی با خانواده‌هایشان از عدم دسترسی مناسب به آب و وسایل بهداشتی خبر داده‌اند.

تجمع زنان به مناسبت روز جهانی زن، 8 مارس که قرار بود مقابل وزارت کار در تهران برگزار شود با دخالت نیروهای پلیس به بازداشت تعدادی از آنها انجامید.

از جمله بازداشت‌شدگان در این تجمع می‌توان به «شهلا انصاری» و «زهره اسد پور» از فعالان پرسابقه جنبش زنان ایران اشاره کرد. در میان بازداشت‌شدگان همچنین نام سودابه رخش و علی سالم از خبرنگاران روزنامه شرق، و «مولود حاجی‌زاده» و «آینا قطبی» دو روزنامه‌نگار دیگر، به چشم می‌خورد.

در همین حال کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای خواهان آزادی فوری بازداشت‌شدگان شده است.

در این بیانیه آمده است: "هنوز امواج صدای مردم در اعتراض سراسری دی ماه از فضا پاک نشده هنوز صدای دولتمردان که گفتند:« اعتراض حق مردم است در فضا محو نشده است که می‌بینیم و می‌خوانیم ضرب و جرح و دستگیری و دادگاه و زندان برای کارگران و زنان و جوانان و هر قشر معترض دیگر به امر روزمره‌ی جامعه بدل شده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید