نیروهای امنیتی مانع تجمع زنان در تهران به مناسبت روز جهانی زن شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تجمع زنان به مناسبت روز جهانی زن، 8 مارس که قرار بود مقابل وزارت کار در تهران برگزار شود با دخالت نیروهای پلیس به بازداشت تعدادی .ن و منع تجمع آنها منجر شد

منابع خبری فعالان زن در شبکه‌های اجتماعی ایران روز پنجشنبه 8 مارس از بازداشت تعدادی از زنان تجمع کننده خبر دادند.

طبق این گزارش تعدادی از زنان که در تهران قصد برگزاری تجمعی مقابل وزارت کار را داشتند، توسط نیروهای امنیتی و پلیس منع شدند.

به گزارش سایت پرس نیوز، مهدیه گلرو، یکی از فعالان زنان که در این تجمع حضور داشت در توئیترش نوشته است که در تمام کوچه‌ها و روی پل‌های عابر پیاده اطراف ساختمان وزارت کار نیروهای امنیتی مستقر هستند.

گلرو نوشت: «این میزان از فضای امنیتی باورکردنی نیست حتی اجازه چند لحظه ایستادن نمی‌دهند. ون‌های مخصوص انتقال زندانی و ون گشت ارشاد، موتورهای پرسروصدا و وفور لباس شخصی، این است 8 مارس در ایران.»

فرزانه ابراهیم‌زاده روزنامه‌نگار مقیم تهران نیز به نقل از شاهدان عینی در صفحه توئیترش نوشته است که نیروهای لباس شخصی در حال فیلم گرفتن از تظاهرکنندگان بودند که با اعتراض زنان روبرو می‌شوند.

این روزنامه‌نگار می‌نویسد چندین نفر را سوار ون‌های نیروی انتظامی کرده‌اند.

او همچنین می‌افزاید: «هرچند حلقه اولیه هم شکل نگرفت اما چیزی که شاید نکته شاخص تجمع زنان در هشت مارس2018 شد شجاعت دختران جوان شرکت کننده بوده. دختر جوانی که از میان جمعیت به سمت لباس شخصی‌هایی که برای گرفتن زنان می‌رفتند می‌دود و با تنه زدن به آنها اجازه جلو آمدن نمی‌دهد. دختر دستگیر نشده.»

صفحه توئیتر “ماچولند” از بازداشت جلوه جواهری، بنفشه جمالی و زهره اسدپور خبر داده است.

فراخوان این تجمع برای اولین بار پس از سال 2006 داده شده بود و برگزاری آن، اولین تجمع خیابانی زنان در هشت مارس در 11 سال گذشته

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید