ترور یکی از فرماندهان نظامی کُرد مخالف ایران در کردستان عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از فرماندهان نظامی "حزب دمکرات کردستان" بە نام قادر قادری در منطقە راپرین استان سلیمانیە توسط افراد ناشناسی ترور شد.

در بیانیه‌ای کە حزب دمکرات کردستان امروز منتشر کردە آمده "شبانگاە سەشنبە پانزدهم اسفندماە رفیق قادر قادری کادر و فرماندە شایستە و برجستە حزب دمکرات کردستان کە با خودرو خود برای انجام دیداری در مسیر بالیسان ــ چهار قورنە در حال حرکت بود، متأسفانە پاسی از شب گذشتە هدف تیراندازی قرار می‌گیرد و پیکر بیجان وی کە مورد اصابت بیش از بیست گلولە قرار گرفتە بود در کنار خودروش در نزدیکی روستای 'هرتلی' یافت می‌شود".

قادر وریا عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان در گفتگویی با بخش فارسی سایت العربیە در مورد آمران و عاملان این سوءقصد گفت: "شهید قادری هیچ نوع خصومت شخصی با کسی و یا گروهی نداشت. فرماندەای توانا و شخصیتی محبوب بود و ما در این ترور فقط جمهوری اسلامی ایران را عامل و آمر این ترور میدانیم".

قادر وریا در ادامه در مورد دلیل این ترورها گفت: "جمهوری اسلامی با فشار زیاد اعتراض‌های مدنی داخل کشور مواجە است و موج گستردە این اعتراض‌ها هر روز بیشتر می‌شود و بدون شک اپوزسیون کُرد، اپوزسیونی کاملا جدی در براندازی جمهوری اسلامی است. ما روزانە با این تهدیدها مواجە هستیم ولی بە مبارزە خودمان برای رسیدن بە آزادی و دمکراسی ادامە میدهیم".

قابل ذکر است کە در ١٠ اسفند ١٣٩٦ یعنی در کمتر از یک هفتە قبل، در شهر اربیل در حادثه‌ای دیگر طی انفجار بمبی جاسازی شدە در زیر خودروی "صلاح رحمانی" از اعضای برجسته "حزب دمکرات کردستان ایران"، نامبردە زخمی و پسرش "صباح رحمانی" کشتە شد.

صلاح رحمانی از فرماندهان حزب دمکرات کردستان ایران است کە حزبش طی بیاننامەای این ترور را بە "عوامل تروریستی جمهوری اسلامی" نسبت داد.

قباد طالبانی معاون نخست وزیر حکومت اقلیم کردستان عراق، امروز در بیانیەای رسمی ترور قادر قادری را محکوم کرد و خواستار پیگیری جدی سازمان‌های امنیتی حکومت اقلیم به منظور شناسایی عوامل این ترور شد.

"حزب دمکرات کردستان" و "حزب دمکرات کردستان ایران" از احزاب مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران هستند کە پایگاه‌هایی در نوار مرزی ایران و عراق دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید