ایران از روسیه هواپیمای مسافربری می‌خرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه از توافق مسکو و تهران برای ورود هواپیماهای «سوخو سوپرجت 100» به ناوگان حمل و نقل هوایی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

نوواک در گفت‌وگو با شبکه «روسیا 24» اعلام کرد مسکو و تهران درباره تحویل هواپیماهای «سوخو سوپرجت 100» به ایران گفت‌وگو کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، وزیر انرژی روسیه تأکید کرد: «ما درباره امکان خرید سوخو سوپرجت-100 توسط شرکای ایرانی مان گفت‌وگو کردیم و طرحی برای چگونگی انجام این کار تدوین کرده‌ایم».

این وزیر روس افزود، طرف‌های ایرانی و روسی توافق کرده‌اند که وسایل حمل و نقل مختلفی ساخت روسیه به ایران منتقل شود.

وی در این رابطه گفت: «امروز ما درباره تحویل واگن‌های مسافربری ریلی گفت‌وگو کردیم. ما قبلا 1200 واگن را تحویل داده‌ایم و در نظر داریم در سال 2018 میلادی نیز 3 هزار واگن دیگر به این ناوگان بیفزاییم».

وزیر انرژی روسیه همچنین اعلام کرد که در این نشست با حضور مقامات دولتی دو کشور درباره فروش بیشتر اتوبوس‌های ساخت روسیه و نیز ناوگان‌های حمل و نقل تولید شده توسط کارخانجات خودروسازی «کاماز» و «اواز» روسیه گفت‌وگوهایی انجام داده‌اند.

به نظر می‌رسد اقدام ایران برای خرید هواپیما از روسیه پس از فشارهایی صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای تحویل ندادن هواپیماهای بوئینگ به ایران اعمال کرده است


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید