فرزند عضو برجسته حزب دمکرات کردستان ایران درپی حمله با بمب چسبان جان باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صباح رحمانی که به همراه پدرش صلاح رحمانی از اعضای برجسته حزب دمکرات کردستان ایران بعد از ظهر پنجشنبه 1 مارس در منطقه بن اصلاوه در اربیل پایتخت اقلیم کردستان عراق، هدف ترور با بمب چسبان قرار گرفته بود، امروز در نتیجه جراحات وارده در بیمارستان جان باخت.

بنا به گزارش شامگاه گذشته شبکه خبری رووداو، یک بمب چسبان به خودروی صلاح رحمانی الصاق شده بود که در نتیجه انفجار آن، او و پسرش زخمی شدند. جراحات صباح، پسر صلاح رحمانی که همراهش بود، در این انفجار شدیدتر بود و در نتیجه آن، دو پایش را از دست داد.

کردستان میدیا روز جمعه گزارش داد بنابر خبر رسیده به وب‌سایت کوردستان میدیا، صباح رحمانی که طی انفجار بمب جاسازی‌شده در ماشین پدرش به شدت مجروح شده بود، صبح جمعه یازدهم اسفندماه (2 مارس)، به علت شدت جراحات وارده، در یکی از بیمارستان‌های اربیل جان باخت.

صباح رحمانی، 33 ساله و اهل شهرستان کامیاران بود که از 18 سالگی به صورت رسمی به عضویت حزب دمکرات کوردستان ایران در آمد . او دارای دو فرزند است که یکی از فرزندان او به نام "راسان" تنها دو ماه سن دارد.

به نوشته کردستان مدیا صلاح رحمانی پدر صباح، که به شدت مجروح شده، از پیشمرگه‌ها و فرماندهان برجسته حزب دمکرات کردستان ایران است.

کردستان مدیا افزوده که صلاح رحمانی طی چند سال اخیر به صورت مکرر از سوی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات ایران تهدید به مرگ شده بود.

حزب دمکرات کردستان ایران، در سال 1945 میلادی تاسیس شد. این حزب از احزاب کُرد مخالف جمهوری اسلامی ایران است که بارها با نظام ایران، وارد جنگ مسلحانه شده است. هم‌اکنون رهبری این حزب را مصطفی هجری بر عهده دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید