بازداشت 10 تن از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تحادیه آزاد کارگران ایران روز جمعه 2 مارس 2018 از بازداشت بیش از 10 تن از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز از سوی مأموران امنیتی خبر داد.

به گفته این تشکل کارگری، این کارگران پنجشنبه شب با حمله مأموران امنیتی به منازل‌شان بازداشت شدند. گفته می شود که دستور این بازداشت‌ها از سوی دادستانی اهواز صادر شده است.

روز پنجشنبه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای مطالبه 4 ما دستمزد به تاخیر افتاده خود، تهدید به اعتصاب در کارخانه کردند.

به گزارش سایت «ایران خبر» به نقل از اتحادیه کارگران ایران، فرهاد اکبریان، مرتضی اکبریان، میثم علی قنواتی، امین مؤمن‌پور، حسین نیسی، باقر دلفی، تقی حسن‌زاده، هادی عفراوی و مهدی عادل‌زاده هستند.

این تشکل صنفی بازداشت تعدادی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران را محکوم کرد و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آنان شد.

بر اساس این گزارش اطلاعات نیروی انتظامی اهواز در تماس با بسیاری از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران، خواستار اعلام آدرس منازل شان شده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که بازداشت شبانه بیش از10 کارگر این مجتمع بزرگ صنعتی در اهواز در حالی که ماه‌هاست دستمزدی نگرفته و خود و خانواده های‌شان در وضعیت به غایت مصیبت باری برای گذران زندگی قرار دارند، نشان می دهد که حکومت در تلاشن که کارگران را با شکم گرسنه و با ضرب و زور و تهدید به دار وادار به‌کار کنند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با هشدار به ادامه سیاست سرکوب اعتراضات کارگری در سطح کشور، بازداشت کارگران گروه ملی فولاد اهواز را قویا محکوم میکند و با تاکید به آزادی فوری و بی قید و شرط آنان، تبعات و مسائل ناشی از تداوم اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز را که بازداشت همکارانشان میتواند تشدید کننده آن باشد مستقیما به عهده مسئولین استانی و دولت روحانی میداند.

پیشتر دادگستری استان خوزستان در واکنش به اعتصاب‌های کارگران بندر امام «شاهپور» سابق آنها را تهدید به برخورد قضایی کرده بود.

آیت الله خامنه‌ای در سخنرانی اخیر خود مسئله اعتراضات کارگران را به «دشمنان» انقلاب ربط داد و گفت که دشمنان انقلاب تلاش می‌کنند از طریق کارگران وارد شود.وی گفت «دشمنان» تلاش می‌کنند «رکودی، لنگی‌ای از سوی کارگران به وجود بیاورند یا کارگرها را به این کار وادار کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید