فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دو عضو مجلس نمایندگان آمریکا خواستارحمایت غرب از جنبش ایرانیان برای تغییر شدند

  فشار بر ایران برای خروج نیروهای قدس و شبه نظامیان وابسته به سپاه پاسداران ایران از کشورهای منطقه

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  دو نماینده جمهوری‌خواه «دینا روراباکر» و قاضی «تداپو» که از اعضای بلند پایه در کمیته امور خارجه‌ی مجلس نمایندگان آمریکا هستند خواستار حمایت غرب و جامعه‌ی بین‌المللی از جنبش مردم ایران برای تغییر شدند.

  دو عضو مجلس نمایندگان امریکا که به دعوت شورای ملی مقاومت ایران وابسته به سازمان مجاهدین خلق در همایش «ایران: افق های تغییر در سال 2018» در پاریس حضور داشتند گفتند که اعتراض‌های مردمی اخیر در ایران نشان داد که آنها یک تغییر ریشه‌ای را خواستار هستند.

  آنها بر ضرورت همکاری و تلاش ایالات متحده آمریکا و اروپا در ادامه فشار بر رژیم جمهوری اسلامی و کمک به مردم ایران برای ایجاد تغییر مورد نظر شدند.

  دو عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا از ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی خواستند که درکنار مردم ایران ایستاده و از آنها برای تحقق آرمان های‌شان در برقرار نظامی دمکراتیک مبتنی بر حقوق بشر حمایت کنند.

  این دو نماینده جمهوری‌خواه آمریکا تاکید کردند که این خواسته مردم ایران «جز با نابودی استبداد دینی» در این کشور محقق نخواهد شد.

  این دو نماینده جمهوری‌خواه از دولت متبوع‌شان خواستند تا با فشار بر رژیم ایران آن را مجبور کنند نیروهای سپاه قدس و گروه‌های شبه نظامی وابسته به سپاه پاسداران را از کشورهای منطقه خارج کند.

  همچنین آنها از دولت آمریکا خواستند تا تحریم‌های بیشتری بر مسئولان و نهادهای رژیم ایران که در سرکوب تظاهرکنندگان دست داشتند وضع کنند. و بر ضرورت فراهم نمودن اینترنت و دیگر وسایل ارتباطی برای مردم ایران تاکید کردند.

  دینا روراباکر در سخنرانی خود در این همایش گفت « ضروری است تا ایالات متحده آمریکا رسما اعتراف کند که ملت ایران رژیم آخوندی فاسد و سرکوبگر در ایران را نمی خواهد». وی همچنین افزود که اعضای کنگره و دولت ایالات متحده آمریکا باید نشان دهند که در کنار ملت ایران هستند اما نه به عنوان هم پیمان متعصب».

  تداپو دیگر نماینده‌ی جمهوری‌خواه نیز در این همایش گفت «جامعۀ بین الملل باید ایران را به خاطر جنایت‌های آن مقصر بداند و از ملت ایران در تلاش برای رسیدن به آزادی و برقراری دمکراسی حمایت کند».

  در این همایش تعدادی از جوانان فعال ایرانی که اخیرا از کشورشان فرار کرده‌اند به عنوان شاهدان عینی اوضاع در ایران در این همایش حضور یافته و بر تمایل شدید جوانان ایرانی برای ایجاد تغییر در کشورشان صحبت کردند.

  اکثر شاهدان حضور یافته در این همایش از طرفداران سازمان مجاهدین خلق بودند که تعدادی از آنها به علت فعالیت بر ضد رژیم به زندان محکوم شده‌اند.

  در این همایش که با حضور شخصیت‌های سیاسی و کارشناسانی از کشورهای اروپایی و اسلامی برگزار گردید، «احمد غزالی» نخست وزیر سابق الجزایر و«راما یاد» وزیر خارجه سابق فرانسه برای حقوق بشر و«ایو بونیه» مدیر سابق آژانس امنیت داخلی فرانسه وعضو سابق مجمع ملی فرانسه حضور داشتند.

  دو عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا جمعه 23 فوریه با «مریم رجوی» رئیس شورای ملی مقاومت ایران در مقر او در شمال پاریس دیدار کردند. این دو نماینده آمریکایی سرکوب تظاهرکنندگان توسط رژیم ایران را محکوم کرده خواستار پایان سکوت و بی توجهی آن در قبال جنایت های رژیم ایران شدند.

  این دو نماینده جمهوری‌خواه از دولت کشورشان خواستند تا تحریم‌های گسترده مالی و بانکی را بر مسئولان رژیم ایران و به ئیژه آنها را که در سرکوب تظاهرکنندگان دست داشتند، وضع کند وترتیباتی اتخاذ کند تا در رویارویی با فیلترینگ رژیم مقدمات دسترسی آزاد مردم ایران را به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فراهم نمایند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران