.
.
.

آیا احتمال دستگیری احمدی نژاد قوت گرفته است؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمدرضا باهنر از چهره های جریان اصولگرا در ایران و دبیرکل "جامعه اسلامی مهندسین" به نقل مقامات قضایی این کشور از احتمال دستگیری محمود احمدی نژاد ، رذیس جمهوری سابق ایران، خبر داده و گفته " احتمال برای برخورد و آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است ولی شرایط برخورد باید فراهم شود".

به گزارش " ايلنا" باهنر در نشست ماهانه " جامعه اسلامی مهندسین " ضمن اشاره به تحرکات سیاسی رئیس جمهور سابق در ماه های اخیر اظهار داشت: حرکات احمدی نژاد دارد یک مقدار تند می‌شود. این حرکات ابتدا به بهانه عملکرد برخی قوا بود اما الان به سمت ایرادگرفتن از کلیت نظام می رود".

باهنر پیرامون این سوال افکار عمومی که چرا با حرکات احمدی نژاد برخورد نمی‌شود، گفت: مقامات قضایی گفته اند که برای برخورد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است ولی شرایط برخورد باید فراهم شود".

اين اظهارات در حالى مطرح شده كه احمدی نژاد روز چهارشنبه گذشته در نا مه ای سرکشاده به علی خامنه ای رهبر نظام جمهوری اسلامی ایران ، خواستار برگزاری زودهنگام و فوری و آزاد انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری و برکناری رئیس قوه قضاییه شد.

رئیس جمهوری سابق ایران همچنین در نامه اش خواستار پایان دادن به دخالت نهادهای انتظامی و " مهندسی انتخابات " از سوى شورای نگهبان شده است.

اين نامه با واكنش شديد جريانات نزديك به رهبر نظام ايران مواجه شد و عباسعلی کدخدایی٬ سخنگوی شورای نگهبان٬در پاسخ به اتهام احمدی‌نژاد درباره مهندسی انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ، خود رئیس جمهور سابق ایران را به تلاش برای همین کار متهم کرد.

کدخدایی در کانال تلگرامی خود با اشاره به خاطره‌ای از روز ۲۵ خرداد ۸۸ نوشت که محمود احمدی‌نژاد اصرار داشته است که شورای نگهبان هر چه سریع‌تر و بدون توجه به شکایات نامزدهای دیگر ، نتیجه انتخابات را تایید کند.