.
.
.

لاشه هواپیمای مسیر تهران-یاسوج در ارتفاعات دِنا پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که لاشیه هواپیمای مسیر تهران-پرواز که چند روز پیش در ارتفاعات کوه دنا سقوط کرده بود، پیدا شد.

رمضان شریف در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفت: «بالگردهای نیروی هوا فضای سپاه هنگام جست‌وجو برای یافتن لاشه هواپیمای آسمان که از تهران عازم یاسوج بود، لاشه این هوایپیما را در ارتفاعات کوه دنا پیدا کردند».

وی گفت: «دو فروند بالگرد از تیم جست‌و جوی هوافضای سپاه به مختصاتی که پهپادها اعلام کرده بودند رفتند و نقطه جغرافیایی دقیق محل سقوط را پیدا کردند. این نقطه عبارت است از nc-4208 و e514293. این مختصات کمک می‌کند تا کمک‌ها با تمرکز بر این نقطه انجام شود. تیم زمینی عملیات هلی برن هم برای رسیدن به محل کشف شده انجام خواهد شد».

سخنگوی سپاه پاسداران ایران افزود: «فرمانده هوافضا اعلام کرد تصاویر دقیقی از نقطه سقوط و وضعیت هواپیما هم گرفته شده».
به گفته آقای رمضان شریف، در تصاویر گرفته شده توسط بالگردها، آرم هواپیما هم به خوبی مشخص است و پیدا شدن محل سقوط این هواپیما قطعی است.

تصویر گرفته شده در رسانه‌های ایران منتشر شده است.

در همین حال مجتبی فدا، جانشین فرمانده سپاه استان اصفهان، گفت که این هواپیما به کوه «پازن پیر» برخورد کرده‌است.

هواپیمای مسافربری ATR72 شرکت هواپیمایی آسمان که روز یکشنبه 18 فوریه، از تهران عازم یاسوج بود، از رادار ناپدید شد و سپس اعلام شد در کوهی در نزدیکی شهر سمیرم اصفهان سقوط کرده‌است.

بنا بر گزارش‌ها، هواپیما حامل 66 مسافر، دو مهماندار، دو خلبان و دو مامور امنیت پرواز بود. شرکت هواپیمایی آسمان می‌گوید تمامی سرنشینان جان خود را از دست داده‌اند.