.
.
.

بریتانیا و فرانسه خواستار توقف دخالت‌های ایران در یمن شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بریتانیا و فرانسه به ظور جداگانه، از ایران خواستند تا به دخالت‌هایش در یمن پایان دهد و ضمن پایبندی به قوانین بین‌الملل، از فعالیت‌های تنش‌زا در این کشور دست بکشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه بریتانیا سه شنبه 20 فوریه از ایران خواست تا ضمن پایبندی به قوانین بین‌الملل از دخالت و فعالیت‌های تنش زا در یمن دست برداشته و ارسال موشک و تجهیزات نظامی به شبه نظامیان حوثی را متوقف کند

وزارت امور خارجه فرانسه نیز روز دوشنبه با انتشار بیانه‌ای با اشاره به حمایت مالی، تسلیحاتی و موشکی ایران از شبه نظامیان حوثی در یمن، برنامه موشک‌های بالستیک ایران و فعالیت‌های این کشور در منطقه را مایه‌ نگرانی دانست.

وزارت امور خارجه فرانسه ضمن تاکید بر تعهد و پایبندی خود نسبت به توافق هسته‌ای با ایران، اعلام کرد که با شرکای اروپایی و آمریکایی خود در مورد برنامه هسته ای ایران گفتگو خواهد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اما در تلاش است توافق هسته‌ای با ایران را اصلاح یا آن را لغو کند. ترامپ معتقد است که این توافق با شکل کنونی‌اش پوششی است برای ایران تا بتواند برنامه موشکی خود را توسعه و به فعالیت‌های خرابکارانه خود در خاورمیانه ادامه دهد.