.
.
.

ده‌ها کشته در اثر سقوط یک هواپیمای مسافربری در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک هواپیمای نوع ATR شرکت هواپیمایی آسمان ایران که روز یکشنبه 18 فوریه 2018 از تهران به یاسوج می‌رفت، در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران ساعت 5 صبح روز یکشنبه به وقت محلی یک فروند هواپیمای ملخی از نوع ATR که از تهران راهی یاسوج بود، 20 دقیقه پس از پرواز از رادار خارج شد. پس از آن مشخص شد این هواپیما در کوه های پادنا حوالی روستای کهنگان منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرده است.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور به خبرگزاری ایسنا گفت: «یک فروند هواپیمای مسافربری که از تهران به مقصد یاسوج در حال پرواز بود 20 دقیقه پس از پرواز از رادار محو شده و در محدوده سمیرم اصفهان سقوط کرد.»

رسانه‌های مختلف ارقام متفاوتی درباره تعداد کشته‌شدگان این خادثه اعلام کرده‌اند. سرپرست اورژانس ایران در گفتکو خبرگزاری فارس تعدا مسافران این پرواز را 100 نفر اعلام کرد، اما رسانه‌های دیگر تعداد کشته‌ها را بین 50 و 60 نفر گزارش کردند.

درباره علت سقوط این هواپیمای ملخی هنوز اطلاعاتی منتشر نشده، اما یک مقام مسئول شرکت آسمان گفت: «هواپیمای این شرکت به کوه دنا برخورد کرده و سقوط این هواپیما تایید می‌شود.»