.
.
.

نماینده آمریکا: زمان برخورد شورای امنیت با ایران فرا رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیکی هیلی سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل متحد روز جمعه شانزدهم فوریه، پس از انتشار گزارشی مبنی بر نقض قطعنامه ممنوعیت ارسال سلاح به حوثی‌های در یمن از سوی ایران، گفت که زمان آن فرا رسیده تا شورای امنیت با تهران برخورد کند.

گزارشی که ژانویه گذشته منتشر شد، اعلام کرده بود که کارشناسان، پس از تحقیق در رابطه با قطعات به جامانده از موشک‌های پرتاب شده به سعودی، ثابت شده که این قطعات در ایران ساخته شده و پس از سال 2015 به یمن ارسال شد‌ه‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هیلی در بیانیه‌ خود گفت: «این گزارش، آن‌چه را که از ماه‌ها پیش گفتیم، برجسته می‌کند: ایران به شکل غیرقانونی و با نقض قطعنامه‌های شورای امنیت، سلاح (به یمن) منتقل کرده است».

وی افزود: «جهان نمی‌تواند این نقض‌های آشکار را بدون پاسخ رها کند؛ تهران نیز باید عواقب این نقض‌ها را بپذیرد».

ایران ارسال سلاح به حوثی‌ها را رد کرده و نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل را به ارائه دلایل «ساختگی» درباره موشک پرتاب شده به ریاض در چهارم نوامبر گذشته، متهم کرده بود.

هیلی دسامیر گذشته گفته بود که آمریکا از سازمان ملل خواهد خواست به دلیل پرتاب موشک‌های بالسیتک به سمت سعودی از سوی حوثی‌ها، با ایران مقابله کند. اما روسیه در پاسخ به این اظهارات گفته که با درخواست آمریکا موافقت نخواهد کرد.