.
.
.

محمد علی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه دست به اعتصاب غذا زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زینب طاهری وکیل مدافع محمد علی طاهری بنیانگذار گروه عرفان خلقه در اعتراض به عدم تایید وکلای خود از سوی دادگاه و ادامه حبسش، از روز چهارشنبه 7 فوریه دست به اعتصاب غذا زده است.

زینب طاهری در مصاحبه با ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر (هرانا) گفت: «طی تماسی که با آقای طاهری داشته‌ام، ایشان اعلام کرده‌اند که از روز 7 فوریه سال جاری در اعتصاب غذا به سر می‌برند. آقای طاهری به عدم تائید وکلای خود از سوی دادگاه و ادامه‌ حبس غیرقانونی‌اش پس از طی دوره‌ پنج‌ساله معترض است».

هنوز خبری از وضعیت جسمی محمد علی طاهری پس از اعتصاب غذا وجود ندارد. او پیش این این دو بار اعتصاب غذا کرده بود.

محکومیت 5 سال حبس محمد علی طاهری ژانویه 2016 به پایان رسید اما او هنوز آزاد نشده است. البته سال پیش از آن او به اتهام «فساد فی الارض» محاکمه و به اعدام محکوم شد اما دو بار این حکم نقض شد؛ از این رو زینب طاهری معتقد است ادامه حبس، غیر قانونی است.

پس از پایان دوره حبس 5 ساله، محمد علی طاهری به خاطر فعالیت‌هایی که پیش از زندان داشت، مجددا به «فساد فی الارض» متهم شد؛ همان فعالیت‌هایی که به خاطر آن‌ها حکم دریافت کرده بود.

از زمان بازداشت تا کنون محمد علی طاهری در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.

پیش از این محمود علیزاده طباطبایی دیگر وکیل محمدعلی طاهری در مصاحبه با سایت انصاف نیوز، از تغییر نکردن وضعیت پرونده‌ موکل خود نسبت داده بود و گفت: «من در تمام جلسات دادگاه بوده‌ام و نپذیرفتن من به عنوان وکیل در آخرین جلسه غیر قانونی است. من پرونده‌ دیگری دارم که به دلیل مشابه یک سال در دادگاه مانده است».

او افزود: «من از اول در تمام جلسات دادسرا و دادگاه پذیرفته شده بودم. الآن هم اعلام کردم که این کارشان غیر قانونی است».

این وکیل دادگستری ادامه داد: «تبصره ماده 48 می‌گوید که در پرونده‌های امنیتی در مرحله‌ دادسرا وکلایی که مورد تأیید رئیس قوه هستند، پذیرفته می‌شوند. اما پرونده امنیتی نیست و این پرونده از مرحله‌ی دادسرا گذشته و در مرحله دادگاه است».

محمدعلی طاهری بنیان‌گذار طب مکمل ایرانی، فرادرمانی، سایمنتولوژی و نظریهٔ پیوند شعوری است که به نام مؤسسه فرهنگی هنری عرفان حلقه به ثبت رسیده.