.
.
.

قاضی لبنانی اهانت‌کنندگان به حضرت مریم را به حفظ بخشی از سوره آل‌عمران محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک قاضی زن لبنانی سه جوان مسلمان را که به حضرت مریم اهانت کرده بودند، به حفظ بخشی از سوره آل‌عمران که به داستان زندگی حضرت مریم می‌پردازد، محکوم کرد.

به گزارش روزنامه لبنانی "لیبانون فایلز" قاضی دادگاهی در شمال لبنان سه جوان مسلمان را به از بر کردن آیات مربوط به داستان زندگی حضرت مریم در سوره آل‌عمران محکوم کرد. این جوانان متهم شده بودند که به حضرت مریم اهانت کرده‌اند.

این قاضی مسیحی که جوسلین متا نام دارد به جای زندانی کردن این جوانان، از آنها خواسته بود آیاتی از قرآن را حفظ کنند که مریم عذار را تمجید می‌کند، هدف از این کار را مدارا با دیگر ادیان عنوان کرد. این اقدام این قاضی لبنانی واکنش‌های مثبت بسیاری در این کشور برانگیخت.

سوره آل‌عمران به نام عمران، پدر حضرت مریم نامگذاری شده و بخشی از این سوره به داستان زندگی ماىر مسيح می‌پردازد و در آیه 42 این سوره مریم، برترین زنان عالم معرفی می‌شود. در این آیه قرآن أمىه است "وَ إِذْ قالَتِ الْمَلائِکَةُ يا مَرْيَمُ إِنَّ اللَّهَ اصْطَفاکِ وَ طَهَّرَکِ وَ اصْطَفاکِ عَلى‏ نِساءِ الْعالَمينَ" به معنای "آن گاه که فرشتگان گفتند: ای مریم، همانا خداوند تو را برگزید و پاکیزه گردانید و بر زنان جهانیان برتری بخشید." آمده است. تخمین زده می‌شود که 40 درصد جمعیت لبنان را مسیحیان این کشور تشکیل دهند.