.
.
.

حمله شدیداللحن مشاور خامنه‌ای به منتقدان دخالت‌های ایران در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی اکبر ولایتی مشاور علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور بین‌الملل، به شدت به منتقدان دخالت‌های ایران در منطقه حمله و آن‌ها را «مزدور» و «جاهل» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، ولایتی پنجشنبه 15 فوریه در مراسمی که به مناسبت کشته شدن عماد مغنیه فرمانده نظامی پیشین حزب‌الله لبنان برگزار شد، گفت: «زمزمه‌هایی بعضا می‌شود مبنی بر اینکه ما چه کار به مجموعه‌ای چون سوریه، عراق و لبنان داریم و چرا به مسائل آنها توجه می‌کنیم و ما باید به ایران بپردازیم. این صداها، صداهایی است که توسط مزدوران به کار گرفته می‌شود، توسط افراد جاهلی که متوجه نیستند چه می‌گویند بیان می‌شود. اینها اقلیت‌های ناچیزی هستند که این سخنان را مطرح می‌کنند».

صداهای داخلی در ایران در انتقاد از دخالت‌های این کشور در امور دیگر کشورها، هر روز بالاتر می‌رود. این صداها در اعتراض‌های خیابانی اخیر ایران به وضوح شنیده شد. معترضان شعارهایی چون «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن»، «نه سوریه نه لبنان، جانم فدای ایران» و... سر دادند.

بهانه تظاهرات اخیر که ماه گذشته بسیاری از شهرهای ایران را فراگرفت، اعتراض به وضعیت بد معیشیتی و اقتصادی بود. اما به سرعت این تظاهرات به اعتراض علیه نظام حاکم در ایران تبدیل شد. معترضان می‌گویند که ایران، اموال هنگفتی به منظور نفوذ خود در کشورهای منطقه هزینه می‌کند اما از اوضاع داخلی و معیشت مردم، غافل است.