.
.
.

رئیس کمیته امداد: تعداد فقرا در ایران در حال افزایش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پرویز فتاح رئیس کمیته امداد ایران روز پنج‌شنبه 15 فوریه 2018با اشاره به افزایش فقر در ایران گفت که هر روز بر تعداد فقرا افزوده می‌شود.

به گزارش سایت تابناک، پرویز فتاح گفت: «فقر در حال افزایش است و در جامعه هر روز بر تعداد فقرا افزوده می‌شود به همین دلیل به یار و یاوران بیشتری برای مددکاری و کمک نیازمند هستیم».

فتاح پیش از این آمار ایرانیانی که زیر خط فقر زندگی می‌کنند را 11 میلیون نفر اعلام کرده بود اما محمد مخبر دزفولی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفته بود: «وضعیت فقر در کشور بسیار نامناسب است به گونه ای که 12 میلیون تن، زیر خط فقر مطلق قرار دارند و 25 تا 30 میلیون تن، زیر خط نسبی فقر به سر می برند».

وزارت راه و شهرسازی ایران نیز اعلام کرده بود که 33 درصد جامعه ایران زیر خط فقر زندگی می‌کنند و بنابر گزارش مرکز آمار ایران حداقل 4 دهم درصد از جمعیت ایران در کپر و چادر زندگی می‌کنند.

بهروز بنیادی، نماینده مردم کاشمر نیز هنگام بررسی بودجه سال 97 گفت: «طبق آمار 40 درصد کشور زیر خط فقر نسبی و32 درصد زیر خط فقر مطلق هستند اما در مناطق روستایی این آمار به 60 درصد می‌رسد».

سلمان خدادادی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تعداد ایرانیانی که زیر خط فقر زندگی می‌کنند را 70 درصد اعلام کرده و گفته بود: «بر اساس آمارهای رسمی فقر در سال 95 نسبت به سال 90 روند افزایشی بیشتری داشته و از سویی فاصله طبقاتی نیز طی این سال‌ها زیاد شده و این به معنای این است که اقدامات انجام شده به سمت بهبود وضعیت اقتصادی مردم نبوده است. به طور خوشبینانه 70 درصد مردم زیر خط فقر هستند».