.
.
.

به دستور روحانی.. کمیته‌ای مامور رسیدگی به «حوادث ناخوشایند» در برخی بازداشتگاه‌ها شد!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران چهارشنبه 14 فوریه دستور داد تا کمیته‌ای چهار نفره از طرف دولت مامور رسیدگی و پیگیری «حوادث ناخوشایند» در برخی از بازداشتگاه‌ها شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ایران، گزارش داد «وزرای کشور، اطلاعات، دادگستری و معاون حقوقی رئیس جمهوری ماموریت یافتند تا جزئیات امر را رسیدگی و پیگیری دقیق نموده و گزارش بررسی‌های خود، از جمله قصور یا تقصیر احتمالی را به رئیس جمهوری ارایه نمایند».

این حوادث به گفته روحانی «ناخوشایند»، محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران را بر آن داشت تا با انتقاد شدیداللحنی از قوۀ قضائیه به نبود مرجعی مستقل و مسئول برای دادرسی و رسیدگی به مرگ شماری از معترضان دستگیرشده در جریان اعتراض‌های اخیر ایران اشاره کند.

وی در اینباره در ویدئوی که از او پخش گفت: «کوچکترین انتقاد، کوچکترین اعتراض با شدیدترین رفتار مواجه می‌شود. یک جوانی که به تنگ آمده است، یک مردی که در مقابل خانواده به خاطر فقر شرمنده است به محض اینکه صدایش درمی‌آید، دستگیر می‌شود و می‌برند در زندان‌ها و افراد را بدون ملاحظه دستگیر می‌کنند، جنازه را تحویل می‌دهند و بعد هم می‌گویند معتاد بوده است، خودکشی کرده است. بدون این‌که یک مرجع مستقل، مورد قبول، اعتماد و اطمینان مردم حرف آن‌ها را تایید کند، یک طرفه می‌زنند و می‌روند. معلوم است که ملت نمی‌تواند باور کند...»

ناظران بر این باورند که گفته‌های احمدی نجاد انعکاسی از بی‌اعتمادی به دستگاه‌های حکومتی است.