.
.
.

مخالفان نظام تهران مردم را به راهپیمایی 22 بهمن فراخواندند؛ اما با شعارهای اعتراضی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از فعالان سیاسی داخل و خارج با صدور فراخوانى خواستار برگزارى راهپیمایی اعتراضى در روز یکشنبه 22 بهمن 1396 در اماکن دیگری غیر از مسیرهای اعلام شده برای راهپیمایی هواداران نظام شدند.

كانال تلگرامی "صداى مردم" وابسته به سايت «آمدنیوز» كه به طور گسترده اخبار اعتراضات اخیر در ایران را پوشش داده و بيشتر از یک ملیون و 250 هزار نفر آن را را دنبال می‌کنند این فراخوان را منتشر کرده و تاکید کرده که فعالان سیاسی داخل و خارج از مردم خواسته‌اند تا به این منظور از ساعت 10 صبح روز یکشنبه در مراسم 22 بهمن شرکت کنند.

در این فراخوان آمده كه برای عدم رو در رویی مردم معترض و طرفداران نظام در برابر یک‌دیگر، مردم در اماکن دیگری غیر از مسیرهای اعلام شده برای راهپیمایی تجمع و تظاهرات کنند.

طبق متن فراخوان "حضور مردم هم‌زمان با راهپیمایی 22 بهمن در اماکن دیگر هر شهر و روستا، بخش زیادی از قدرت نظام استبداد را برای سرکوب مردم از راهپیمایی حکومتی، معطوف به تظاهرات مردم معترض خواهد کرد و راهپیمایی حکومتی بلااثر خواهد شد".

در ادامه اين متن آمده: "به دلیل حضور پرشمار خبرنگاران خارجی در راهپیمایی حکومتی 22 بهمن، تظاهرات مردم معترض در دیگر اماکن شهر نیز مورد توجه آنان قرار خواهد رفت و پوشش جهانی خواهد یافت".

اين فراخوان پيش بينى كرده كه "به دلیل حضور خبرنگاران خارجی در کشور برای پوشش راهپیمایی حکومتی، حاکمیت قادر به قطع اینترنت نیست و در صورت قطع آن، رسوایی جهانی را به بار خواهد آورد، زیرا خبرنگاران باید مطالب خود را سریع‌تر برای انتشار رسانه‌های خارجی ارسال کنند".

فعالان ايرانى به تجمعات اخیر دروایش اشاره كرده و گفته‌اند: "اتحاد مثال زدنی آنان در خیابان پاسداران، به مردم ایران «درسِ جانفشانی و اتحاد برای نیل به هدفی مشخص» را داد."

این فراخوان نسبت به انتقال هواداران نظام جمهوری اسلامی با اتوبوس از شهرستان‌ها به تهران برای حضور تظاهرات تهران هشدار داده و افزوده "بدین منظور، تظاهرات پر شور مردمی در شهرها و روستاهای کوچک مورد تأکید است".

کانال تلگرامی "صدای مردم" اما مشخص نکرده "فعالان سیاسی داخل و خارج" که از مردم خواسته‌اند تا در مخالفت با رژیم این کشور از فرصت تظاهرات حکومتی استفاده کنند به کدام جریان سیاسی تعلق دارند.

هرساله حکومت ایران با استفاده از همه امکانات خود از جمله پوشش گسترده رسانه‌ای تظاهراتی به مناسبت پیروزی انقلاب 1979 که منجر به نظامی سلطنتی و روی کار آمدن جمهوری اسلامی در این کشور شد، برگزار می‌کند.