.
.
.

دستگیری دو تن از اعضای «ری استارت» در محلات؛ سپاه می‌گوید اعتراف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روابط عمومی سپاه پاسداران ایران در استان اراک می‌گوید دو نفر از افرادی را دستگیر کرده که وابسته به گروه مخالف رژیم به نام «ری استارت» هستند این افراد توسط گشت‌های بسیج در شهرستان «محلات» از توابع استان مرکزی دستگیر شدند.

سرهنگ «عزت‌الله نظم آبادی» یک‌شنبه 4 فوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی ایران "ایرنا" افزود: «دو نفر از عوامل و عناصر وابسته به گروه 'ری ‌استارت' توسط گشت‌های عملیاتی بسیج در شهرستان محلات شناسایی و دستگیر شدند».

مسئول روابط عمومی سپاه عنوان کرد: «براساس اطلاعات به دست آمده و اعتراف دستگیرشدگان، ارتباط این افراد با خارج از کشور و گروه 'ری استارت' مشهود است».

وی دستگیرشدگان را متهم کرد که در روزهای گذشته در چند مرحله اقدام به تخریب و آتش زدن درب دفتر امام جمعه، مسجد و شعارنویسی بر روی دیوارهای شهر کردند وافزود: «افراد دستگیر شده برای تحقیقات بیشتر و تشکیل پرونده، تحویل مقام‌های قضایی شدند».

این مقام سپاهی مشخص نکرد که آیا دستگیرشدگان پس از طی مراحل قانونی و با حضور وکلای مدافعشان اعتراف کرده‌اند و یا اینکه از تماس با وکلای خود محروم بودند.

سازمان‌های حقوق بشری ایرانی و بین‌المللی بارها دستگاه‌های امنیتی ایران را متهم به اعتراف‌گیری از بازادشتی‌ها و محرومیت آنان از تماس با وکلای مدافع و اعمال شکنجه کرده‌اند.

گروه ری استارت که توسط محمد حسینی مجری، بازیگر و شومن ایرانی در خارج از این کشور تشکیل شد از طریق پخش برنامه‌های تلفزیونی ضد رژیم ایرانیان را دعوت به چالش‌های مختلفی از قبیل چالش سنگ و چالش آتش کرد و پس از کسب مخاطبانی در ایران به ویژه در اعتراضات اخیر، طرفداران این گروه اقدام به شعارنویسی و حملاتی به امکان دولتی و مذهبی وابسته به رژیم کردند.