ولایتی: آنهایی که «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» سر دادند جاهل و مزدور هستند

مشاور رهبر ایران با تاکید بر ادامه کمک مالی به حزب‌الله:«حزب الله توسط ایران تقویت شد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی‌اکبر ولایتی، مشاور ارشد رهبر ایران در امور بین‌الملل تاکید کرد حضور کشورش در منطقه اجتناب‌ناپذیر است و گفت علی‌رغم فشارها و تهدیدهای آمریکا بر ضد ایران، کشورش به دخالت در کشورهای منطقه و حمایت مالی و لوجستیکی از حزب الله لبنان وگروه‌های فلسطینی ادامه خواهد داد.

تهران از گروه‌های اسلام‌گرای فلسطینی مانند «جهاد اسلامی» و «حماس» حمایت می‌کند در حالی که اکثریت کشورهای جهان که از مساله فلسطین حمایت می‌کنند، سازمان أزادیبخش فلسطین و دولت برخاسته از آن به رهبری محمود عباس را تنها نماینده رسمی ملت فلسطین به رسمیت می‌شناسند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ولایتی که در کنفرانس دانشجویی حمایت از انتفاضه فلسطین سخنرانی می‌کرد، گفت:«نگران این هیاهوها نباشید که عده‌ای از روی جهالت وسیله‌ای می ‌شوند در دست مزدوران که علیه آرمان‌های مقدس این کشور و این نظام حرف‌هایی بزنند؛ عدم درک درست از تحولات عالم در شعار «نه غزه و نه لبنان» نهفته است. می‌شود کسی در خانه‌ای بنشیند و بگوید اگر خانه همسایه آتش گرفت به ما ارتباطی ندارد».

ولایتی با افتخار به ادامه کمک های مالی کشورش به حزب الله گفت: «حزب الله توسط ایران تقویت شد». وی به نقل از دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، «رمضان عبدالله شلح» گفت: «در جنگ غزه هم آقای رمضان گفته بود که از نان تا فشنگ را ایران به ما داد».

وی با مخاطب قرار دادن مردم ایران که در تظاهرات اعتراضی اخیر شعار «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» سر داده بودند آنها را «جاهل و مزدور» توصیف کرد و گفت: «این نهضت (حمایت از حزب الله و گروه‌های فلسطینی) که به فرموده رهبری آغاز شده، مبارک است و باید به دست جوانان ادامه پیدا کند».

پیش‌تر موسسه بین‌المللی «دفاع از دموکراسی» در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد ایران سالانه مبلغ 700 الی 800 میلیون دلار به شبه‌نظامیان حزب الله لبنان کمک مالی می‌کند.

کشورهایی در جهان از جمله کشورهایی عربی حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی می‌دانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید