.
.
.

یکی از بدهکاران بزرگ بانکی از ايران خارج شد

میزان تقریبی 300 میلیارد تومان بدهی این شخص از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه فرار متهمان به فساد و بدهکاران بزرگ از ایران به خارج گزارش شده که یک بدهکار بزرگ بانکی از این کشور به خارج سفر کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که پرونده "ح. ز" به اتهام "خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد آن است تا زمین‌های موقوفه خود را در عوض بدهی 300 میلیاردی خود به چندین برابر قیمت با بانک تهاتر نماید."

این در حالی است که نه تنها مطابق ارزیابی کارشناسان رسمی دادگستری ارزش این زمین‌ها بیش از 50 میلیارد تومان نمی‌باشد بلکه یکی از این سه ملک دارای بدهی تقریبی 30 میلیارد تومانی بابت اجاره بهای معوق خود به یک نهاد غیردولتی می‌باشد.

در این گزارش آمده که "ح.ز" پس از اینکه با پاسخ منفی مدیران بانک در خصوص تهاتر این املاک با کل بدهی 300 میلیارد تومانی خود مواجه گردید، مجددا برای دومین بار بدون توثیق حتی یک ریال وثیقه با فشار و لابی‌گری اقدام به خروج از ایران کرده است.

به نوشته "تسنیم" این شخص که از او به عنوان "ابر بدرهکار سیستم بانکی" نام برده، با "وجوه بیت‌المال" اقدام به سرمایه‌گذاری در خارج از کشور (انگلیس، امریکا، فرانسه و ...) به نام همسر و فرزندان خود کرده است.

تسنیم در گزارش خود می‌افزاید که این بدهکار بزرگ "کلکسیونی از ماشین‌های میلیاردی، ویلای شخصی" در خارج از ایران از جمله برخی کشورهای اروپایی دارد.

تسنیم مدهی است که نامبرده در بازار خرید و فروش ارز فعال بوده و در برهه‌ای کار واردات پالت‌های ارزی را بر عهده داشته است.