.
.
.

ترامپ بار دیگر خامنه‌ای را دیکتاتور نامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده بار دیگر علی خامنه‌ای رهبر ایران را دیکتاتور خواند و تاکید کرد در کنار ملت ایران می‌ایستد.

دونالد ترامپ شامگاه روز سه‌شنبه 30 ژانویه 2018 رهبر ایران را دیکتاتور خواند و گفت: «در کنار ملت برای برای حصول آزادی می‌ایستیم.»

او همچنین از کنگره این کشور خواست اشکالات اساسی توافق هسته‌ای با ایران را برطرف کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که دولت جدید این کشور توانسته با اقدامات سریع، این کشور بزرگ را به کشوری برای همه آمریکایی‌ها تبدیل کند.

او از همه آمریکایی‌ها، از جمله حزب جمهوری‌خواه و حزب دموکرات این کشور خواست اختلافات را کنار بگذارند.

ترامپ در سخنان شامگاه سه‌شنبه خود به دو کشور کوبا و کره‌شمالی نیز اشاره کرد و رژیم‌های این دو کشور را دیکتاتور خواند. او پیش‌بینی کرد کره‌شمالی به زودی به تهدیدی برای سرزمین‌های آمریکا تبدیل شود.

او در این‌باره گفت: «تلاش کره‌شمالی برای به دست آوردن موشک‌های اتمی می‌تواند به زودی تهدیدی برای اراضی ما تبدیل شود. ما همه اقدامات را برای جلوگیری از رخ دادن این موضوع انجام می‌دهیم.»

بسته قوانین مهاجرتی جدید

رئیس‌جمهوری آمریکا درباره موضوع مهاجرت که بخش قابل توجهی از رسانه‌های آمریکا به آن پرداخته‌اند نیز گفت که قوانین جدیدی درباره هجرت و مهاجرین در دست انجام است و این اصلاحات جدید به "توالی خانوادگی" در زمینه مهاجرت پایان خواهد داد. او گفت که سیاست مرزهای باز به باندهای مواد مخدر اجازه داد وارد آمریکا شده و جان‌های بسیاری را بگیرند. ترامپ تاکید کرد قوانین سختگیرانه‌ای برای مهاجرت در نظر خواهد گرفت و دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک را خواهد ساخت.

او گفت: «طی دهه‌ها سیاست مرزهای باز به باندها و مواد مخدر اجازه داد در جامعه آسیب‌پذیر ما منتشر شوند. به بسیاری از کارگران با مزد پایین اجازه داد به آمریکایی‌های فقیر در زمینه شغل و حقوق رقابت کنند و از آن مهم‌تر جان‌های بی‌گناه بسیاری را گرفت.

هنوز تا شکست داعش فاصله زیادی مانده است

رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه تروریسم نیز گفت که بخش اعظم اراضی سوریه و عراق از دست داعش آزاد شده‌اند، اما هنوز تا کارهای زیادی باید کرد تا این سازمان تروریستی شکست بخورد.

او گفت: «من افتخار می‌کنم به شما بگویم ائتلاف [بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری آمریکا] تقریبا 100 درصد اراضی که این قاتلان در عراق و سوریه اشغال کرده‌ بودند را آزاد کرد اما هنوز کارهای بسیاری باید کرد. ما به نبرد خود تا شکست کامل داعش ادامه خواهیم داد. ما این تروریست‌ها را به عنوان تروریست محاکمه خواهیم کرد و نه به عنوان اسیر جنگی.»

ترامپ تاکید کرد که زندان گوانتانامو باز خواهد ماند.

سیستم مالیاتی جدید

رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا درباره امور داخلی این کشور به تلاش‌های دو حزب این کشور برای به دست آوردن موفقیت در زمینه قانونگذاری به ویژه در دو حوزه مهاجرت و زیرساخت اشاره کرد و گفت: «ما برای رسیدن به نتیجه به وحدت نیاز داریم.»

او گفت که از ماه آینده یک سیستم مالیاتی جدید به کار گرفته خواهد شد و این تغییرات در سیستم مالیاتی موجب افزایش درآمد خانوارهای آمریکایی خواهد شد.

ترامپ گفت که دولتش توانسته به سیستم مالیاتی غیرمنصفانه این کشور پایان دهد. او همچنین تاکید کرد که مهم‌ترین اولویت‌هایش کاهش قیمت داروهایی است که با نسخه فروخته می‌شوند.

ترامپ از صادرات انرژی توسط این کشور با افتخار یاد کرد و گفت: «ما به جنگ انرژی علیه آمریکا پایان دادیم. آمریکا از قراردادهای ناعادلانه خلاص شد و قراردادهای تجاری عادلانه خواهد بود.»

او از یک برنامه سرمایه‌گذاری به مبلغ 1.5 تریلیون دلار برای بازسازی زیرساخت در آمریکا خبر داد و گفت: «جاده‌ها، پل‌ها، اتوبان‌ها، خط آهن‌ها و آبراه‌های جدید در همه جای کشور خواهیم ساخت. ما این کار را با قلب‌های آمریکایی، بازوانی آمریکایی و اراده‌ای آمریکایی خواهیم کرد.»

ترامپ افزود: «با شما درباره آینده‌ای سخن می‌گویم که با ما تعلق خواهد داشت و ملتی که در آینده خواهیم بود. ما همه با هم و در کنار هم، به مانند یک تیم و یک ملت و یک خانواده آمریکایی خواهیم بود.»