فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله شدید اللحن معاون دادستان ایران به دولت روحانی به خاطر رفع فیلتر تلگرام واینستاگرام

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان ایران، از دولت حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور به خاطر رفع فلیتر اپلیکیشن‌های تلگرام و اینستاگرام به شدت انتقاد کرد.

  دو اپلیکیشن تلگرام و اینستاگرام در روزهای اعتراض‌های خیابانی اخیر در ایران فیلتر شدند. اینستاگرام مدت زمان کوتاهی بعد رفع فیلتر شد و سر انجام با دستور حسن روحانی، فیلتر تلگرام هم برداشته شد. البته رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران اعلام کرد که موضوع رفع فیلتر تلگرام در شورای عالی امنیت ملی مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

  سه‌شنبه 16 ژانویه اما عبد الصمد خرم آبادی معاون دادستان ایران در یادداشتی که در پیام رسان محلی سروش منتشر کرد، از این اقدام به شدت انتقاد کرد و نوشت: «بی تفاوتی قوه مجریه در قبال فعالیت مجرمانه تلگرام و اینستاگرام نوبر، بی سابقه، شگفت انگیز و تأسف بار است».

  به گزارش خبرگزاری مهر، او افزود: « آمارهایی که برخی از مسئولین در خصوص کاهش 40 درصدی تراکنش ‌ای بانکی در زمان فیلتر تلگرام ارائه دادند، صحیح نیست. به نظر می رسد این آمارسازی‌ها برای توجیه رفع فیلتر غیرقانونی تلگرام و اینستاگرام است. نباید با ارائه آمار غلط مردم را به اشتباه انداخت».

  خرم آبادی مدعی شد: «تعداد تراکنشهای بانکی اینترنتی بعد از فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام فقط 6/5 درصد کاهش داشته اما برعکس مبلغ تراکنش‌های بانکی اینترنتی در این مدت نه تنها کاهش نداشته بلکه 520 میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه قبل از فیلتر تلگرام افزایش داشته است».

  البته گزارش مستند سه‌شنبه روزنامه شرق از حجم فعالیت‌ها در تلگرام؛ قبل و بعد از فیلترینگ، در تناقض با سخنان خرم‌آبادی بود. گزارش شرق نشان می‌داد فیلترکردن پیام‌رسانی مانند تلگرام نتیجه چندان اثربخشی نداشته است و دیگر نمی‌توان با فیلترینگ سر راه دسترسی کاربران به شبکه‌های اجتماعی محبوب قرار گرفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران