.
.
.

«پس از درگذشت هاشمی رفسنجانی اسناد مهمی از گاوصندوق دفترش برده شد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

غلامعلي رجایی مشاور اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در مصاحبه با شماره چهارشنبه 10 ژانویه اعلام کرد که در شب درگذشت او، شماری از افراد با ورود به دفترش، تعدادی از اسناد مهم از جمله پرونده نا آرامی‌های سال 2009 (1388 شمسی) را با خود بردند.

رجایی در مصاحبه با روزنامه اعتماد افزود که کلید گاوصندوق همیشه در جیب هاشمی رفسنجانی بود.
او ادامه داد که با دستور حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، پرونده مرگ هاشمی رفسنجانی برای تحقیقات بیشتر دوباره مفتوح شده است.

پیش از این یاسر هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه 8 ژانویه در مصاحبه با خبرگزاری پانا گفت که حسن روحانی «کل محتوای» گزارش شورای عالی امنیت ملی درباره نحوه مرگ پدرش را قبول نکرده و دستور داده است که این موضوع بار دیگر در این شورا بررسی شود.

یاسر هاشمی در این مصاحبه گفت: «شنیده‌ام که شورای عالی امنیت ملی نامه‌ای برای رئیس‌جمهوری ارسال کرده است مبنی بر اینکه پرونده درگذشت آیت‌الله هاشمی در این شورا بسته شود، ولی رئیس‌جمهور این مسئله را قبول نکرده و دوباره پرونده را به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده است».

اوتاکید کرد که بر اساس دستورالعمل، پرونده باید دوباره باز شود.

پیش از این و در روز 16 دسامبر فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی اعلام کرده بود که در جلسه‌ای با حضور تعدادی از اعضای شورای عالی امنیت ملی، به خانواده آقای هاشمی گفته شد که در بدن پدرش «10 برابر حد مجاز رادیواکتیو وجود داشته‌است».
تا کنون هیچ یک از اعضای شورای عالی امنیت ملی ایران در این باره اظهار نظر نکرده‌اند.

فاطمه هاشمی دیگر دختر اکبر هاشمی رفسنجانی نیز اعلام کرده بود که پس از درگذشت پدرش٬ افرادی به دفتر کار وی در مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته و گاو صندوقی که «مطالب مهمی» را در آن نگهداری می‌کرد٬ خالی کردند.

او همچنین هاشمی همچنین از گم‌شدن «دومین وصیت‌نامه» آقای هاشمی خبر داده است.