فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • احتمال از سرگیری تحریم صدا و سیمای ایران و تعلیق حساب‌های بانکی کارکنان آن از سوی آمریکا

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روزنامه بریتانیایی گاردین در شماره روز سه‌شنبه 9 ژانویه خود از احتمال تحریم صدا و سیمای رسمی ایران و در پی آن، تعلیق حساب‌های بانکی افراد وابسته به این سازمان از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خبر داد.

  این روزنامه در گزارش خود نوشت: «ترامپ قصد دارد در موعد تمدید معافیت‌های تحریمی برای صدا و سیما در پایان ماه ژانویه، آن را امضا نکند و تحریم‌ها علیه این سازمان را فعال کند».

  این گزارش ادامه داده است: « یک منبع آگاه به فرایند تصمیم‌گیری‌ها درباره تحریم صدا و سیما گفت ترامپ متقاعد شده از اعمال محدودیت‌های جدید برای بانک مرکزی ایران خودداری کرده و سازمان‌های خاص مانند تلویزیون دولتی ایران را هدف قرار دهد».

  بنا بر این گزارش: «عدم امضای این معافیت‌ها به معنی آن خواهد بود که فعالیت‌های دفاتر صدا و سیما، توان این سازمان برای خرید محتوای بین‌المللی و توان آن برای مخابره‌های زنده ماهواره‌ای محدود خواهد شد».

  این گزارش می افزاید «این احتمال هم وجود دارد که تمامی وابستگان داخلی صدا و سیما در داخل ایران هم تحت تأثیر این قانون قرار بگیرند و حساب‌های بانکی آنها معلق شوند».

  طی روزهای گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا، تعدادی از شرکت‌های ایرانی را به اتهام سهیم بودن در صنایع موشکی و نظامی این کشور، تحریم کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران