.
.
.

خودداری تعدادی بسیجی از مشارکت در سرکوب مردم و سوزاندن کارت بسیج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تعدادی از بسیجیان شهرهای مختلف با انتشار تصاویری از سوزاندن کارت‌های فعال بسیج، مخالفت خود را با "سرکوب مردم معترض" در ایران ابراز کرده و از رویارویی با تظاهرکنندگان سرباز زدند.

کانال تلگرامی وبسایت آمدنیوز تصاویری از بسیجیانی منتشر کرده که با سوزاندن کارت‌های بسیج خود، از رویارویی با مردم معترض که در اعتراض اوضاع اقتصادی نابسامان کشور دست به تظاهرات زده‌اند، سرباز زدند.

یکی از بسیجیانی که اقدام به سوزاندن کارت عضویت خود در بسیج کرده، در گفتگوی اختصاصی با "العربیة.نت" گفت: «ما از کره دیگری به زمین نیامده‌ایم. ما از همین مردم هستیم و به همین مردم تعلق داریم. در دوره‌های مختلفی که در بسیج گذراندیم به ما گفته بودند که وظیفه اصلی ما حمایت از مردم و کشور است ولی حالا می‌بینیم که فرماندهان دستور سرکوب مردمی را صادر می‌کنند که درخواستی جز آزادی، عدالت و سربلندی کشور را ندارند.»

این جوان بسیجی که اعلام کرد مسیر خود را از تشکیلات بسیج جدا کرده، در ادامه گفت: «سوزاندن کارت بسیج در واقع سوزاندن یک کاغذ نیست، بلکه تبری‌جویی از اندیشه‌ای است که بر خلاف ادعاهایش درد مردم برایش مهم نیست و در صورت لزوم سینه مردم بی‌پناه را با گلوله می‌درد.»