.
.
.

تلاش رسانه سپاه برای منتسب کردن معترضان ایرانی به داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران، جمعه ۵ ژانویه در گزارشی، مدعی شد که نشریه هفتگی داعش در بیانیه‌ای، از اعتراض‌های اخیر در مناطق مختلف ایران، اعلام حمایت کرد.

فارس مدعی شد در بیانیه‌ای که این نشریه منتشر کرده آمده است: «تنها چیزی که «نظام ایران» را می‌ترساند، برگزاری آشوب‌ها و اغتشاشات است».

این در حالی است که در روزهای اخیر هم برخی مقام‌های نظام ایران و رسانه‌های وابسته به آن‌ها، در تلاش بودند تا تظاهرات را به کشورهای خارجی منتسب کنند. در این میان برخی مسئولان آمریکا و برخی دیگر بریتانیا و برخی کشورهای دیگر را متهم می‌کردند. چه بسا ادعای حمایت داعش از اعتراض‌ها به منظور راه انداختن موج شدیدتری از سرکوب‌ها باشد.

این در حالی است که تظاهرات اعتراض‌آمیز عمدتا در شهرهای دور از مرکز برگزار می‌شود و انگیزه اولیه این اعتراض‌ها، وضعیت بد معیشیتی و بی کاری بود. اگر چه معترضان نا امیدی و ناخرسندی خود را از جناح‌های داخل نظام نشان داده و شعارهایشان علیه رهبر ایران علی خامنه‌ای و در هواداری از سرنگونی نظام حاکم پیش رفت.

با وجود تهدیدهایی که از مقام‌های سیاسی و نظامی نظام ایران اطلاق شد و راه انداختن تظاهرات حمایت از نظام، تظاهرات اعتراضی در ایران اما برای هشتمین روز خود ادامه دارد.