.
.
.

ایران برای سرکوب معترضان دست به دامان حشد الشعبی و نیروهای افغانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه تلاش‌های ایران برای سرکوب اعتراضات گسترده در این کشور از نیروهای حشد الشعبی عراق و گردان‌های فاطمیون افغانستان کمک گرفت.

به گزارش منابع ویژه العربیة.نت از اهواز ایران تعدادی از نیروهای حشد الشعبی عراق که هوادار ایران هستند را به اهواز آورده و آنها در خیابان‌های شهرهای عبادان و محمره و همچنین نقاط دیگری از ایران مستقر کرده تا در روند سرکوب مردمی که علیه سیاست‌های مداخله‌جویانه رژیم ایران در منقطه و اوضاع نابسامان اقتصادی به تظاهرات پرداخته‌اند، شرکت کنند.

شامگاه چهارشنبه 3 ژانویه 2018 تعدادی از نیروهای حشد الشعبی در کنار نیروهای سپاه و دیگر نیروهای امنیتی ایران در منطقه حی الثوره اهواز حاضر شدند.

کانال تلگرامی وبسایت آمدنیوز که اخبار اعتراضات سراسری ایران را پوشش می‌دهد نیز گزارش کرد هزاران نفر از نیروهای افغانی گردان‌های فاطمیون به خمینی‌شهر و دیگر شهرهای اصفهان آمده و در سرکوب مردم مشارکت کرده‌اند.

همزمان با تظاهرات سراسری مردم ایران علیه سیاست‌های مداخله‌جویان این کشور در منطقه‌ و به ویژه کشورهای عربی و همچنین در اعتراض به فساد، فقر، بیکاری، گرانی، تبعیض در ایران، نیروهای امنیتی و سپاه پاسداران سرکوب مردم معترض را در دستور کار قرار دادند.

علااوه درخواست کمک از نیروهای حشد الشعبی و گردان‌های فاطیمون افغانستان، منابع خبری ویژه به العربیة.نت گزارش دادند که سپاه پاسداران ایران به سفارت این کشور در دمشق دستور داد همه نیروهایی که وجودشان در سوریه کاملا ضروری نیست، به تهران بازگردند.

علاوه بر نیروهایی که ایران از سوریه فرا می‌خواند و علاوه بر پیکارجویان خارجی که برای سرکوب مردم معترض استخدام می‌کند، سپاه پاسداران از نیروهای بازنشسته خود نیز خواسته در اسرع وقت خود را به مراکز سپاه معرفی و برای مقابله با آنچه سپاه "فتنه" می‌خواند، آماده شوند.