.
.
.

اولین واکنش جریان محمود احمدی نژادی نسبت به اعتراضات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از گذشت یک هفته از اعتراضات سراسری در ایران، محمود احمدی‌نژاد و دو یار نزدیک وی حمید بقایی و اسفندیار مشایی، هنوز سکوت کامل اختیار کرده و هیچ واکنشی از خود بروز نداده‌اند.

به گزارش بهارنیوز، علی اكبر جوانفكر یکی از نزدیکان احمدی نژاد در باره اعتراضات اخیر واکنش نشان داده و در كانالش نوشته است: از بنده سئوال مي كنند كه علت بروز حوادث و اعتراضات اخير را در چه مي دانيد؟ پاسخ بنده اين است كه اتفاقات اين روزها و شب ها، ريشه در سالها توهين آشكار به شعور مردم دارد. آيا اميدي به پايان يافتن اين توهين‌ها هست؟! يا آنكه همچنان مي‌خواهند با مردم شريف ايران، با همان زبان سخن بگويند؟!.

این در حالی است که محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران آغاز اعتراض‌های اخیر را به یکی از "مسئولان سابق" نسبت داده که به گفته وی :"این روزها زبان به مخالفت‌‎خوانی نسبت به اصل و ارزش های نظام گشوده است".

سرلشکر جعفری بدون آن که نامی از این مسئول سابق ببرد، مدعی شد که وقایع اخیر با فراخوان یکی از سایت‌های وابسته به این شخص صورت گرفته است.

فرمانده سپاه گفت نیروهای امنیتی در حال بررسی این موضوع هستند و "اگر به دخالت این مسئول سابق برسند قطعا متناسب با وضعیت و درخواست ناجا با او برخورد خواهند کرد."

طی ماه‌های گذشته و دقیقا یک هفته پیش از آغاز ناآرامی‌ها محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران از نحوه مدیریت و مسئولان کشور به ویژه قوه قضاییه انتقادات شدیدی کرده بود که این انتقادها به واکنش‌های زیادی در داخل ایران منجر شد.