.
.
.

آمریکا پنج نهاد ایرانی دیگر را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 4 ژانویه 2018 پنج نهاد ایرانی دیگر را به دلیل ارتباط با برنامه‌ تسلیحاتی این کشور تحریم کرد.

وزارت امور خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد یک پژوهشگاه و چهار شرکت مختلف را که با برنامه تسلیحاتی ایران در ارتباط بوده‌اند، تحریم کرد.

علاوه بر این همزمان با بالا گرفتن اعتراضات سراسری مردم ایران و سرکوب این اعتراضات از سوی حکومت، آمریکا اعلام کرد قصد دارد افراد و نهادهایی که در سرکوب مردم نقش داشته‌اند را تحریم کند.

یک مقام عالی‌رتبه دولت آمریکا روز چهارشنبه 3 ژانویه 2018 اعلام کرد کاخ سفید قصد دارد تحریم‌های جدیدی را علیه افراد رژیم ایران، حامیان و همچنین افرادی که در سرکوب تظاهرات مردمی در ایران دست‌ داشته‌اند، وضع کند.

این مقام دولتی آمریکا که نخواست نامش فاش شود، گفت: ما همه احتمالات را در نظر می‌گیریم. اختیارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به او این امکان را می‌دهد که علیه نهادها و افرادی که حقوق بشر را نقض می‌کنند، اقدام کند.»

این مقام دولت آمریکا در حالی خبر از احتمال تحریم افراد و نهادهای سرکوبگر در ایران داد که دونالد ترامپ عصر چهارشنبه در توئیتر نوشت: «احترام فراوان برای مردم ایران که در حال بازپسگیری کشورشان از دست حکومت فاسد هستند.»