.
.
.

واشنگتن می‌خواهد رژیم ایران را به دلیل سرکوب تظاهرات تحریم کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام عالی‌رتبه دولت آمریکا روز چهارشنبه 3 ژانویه 2018 اعلام کرد کاخ سفید قصد دارد تحریم‌های جدیدی را علیه افراد رژیم ایران، حامیان و همچنین افرادی که در سرکوب تظاهرات مردمی در ایران دست‌ داشته‌اند، وضع کند.

این مقام دولتی آمریکا که نخواست نامش فاش شود، گفت: ما همه احتمالات را در نظر می‌گیریم. اختیارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به او این امکان را می‌دهد که علیه نهادها و افرادی که حقوق بشر را نقض می‌کنند، اقدام کند.»

این مقام دولت آمریکا در حالی خبر از احتمال تحریم افراد و نهادهای سرکوبگر در ایران داد که دونالد ترامپ عصر امروز در توئیتر نوشت: «احترام فراوان برای مردم ایران که در حال بازپسگیری کشورشان از دست حکومت فاسد هستند.»

تظاهرات در ایران روز چهارشنبه 3 ژانویه وارد هفتمین روز خود شد و بسیاری از شهرهای ایران را فرا گرفت. با افزایش کشته‌ها میان معترضان، سقف مطالبات مردم نیز از موضوع فقر و گرانی و بیکاری به کناره‌گیری رهبر ایران و سرنگونی رژیم ولایت فقیه رسید.

ویدئوهای بسیاری از سرکوب مردم معترض بی‌پناه توسط نیروهای امنیتی ایران منتشر شد. در یکی از این ویدئوها که در خیابان ولی‌عصر تهران ضبط شده، نیروهای امنیتی دو مرد جوان را به شدت کتک زدند. چند زن حاضر در صحنه کوشیدند مردان جوان را از دست نیروهای امنیتی سرتاپا مسلح که قصد بازداشت آنها را داشتند، نجات دهند.