.
.
.

ائتلاف نظامی عربی: ناکامی حوثی‌ها در شلیک یک موشک بالستیک به سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ خلبان ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 3 ژانویه 2018 اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی روز جمعه کوشیده‌اند یک موشک بالستیک به سمت اراضی پادشاهی عربی سعودی پرتاب کنند ولی تلاش آنها با شکست مواجه شد.

سرتیپ المالکی در یک نشست خبری علاوه بر اعلام خبر ناکامی حوثی‌ها در شلیک یک موشک بالستیک به سعودی، گفت که شبه‌نظامیان حوثی کماکان به بسیج کودکان و ارسال آنها به میادین جنگ ادامه می‌دهند. المالکی تاکید کرد که این امر یک جنایت بزرگ در حق کودکان است.

او با انتقاد از گزارش‌های جیمی ماکگولدریک، هماهنگ‌کننده امور انساندوستانه سازمان مل در یمن گفت که او اطلاعات صحیح ندارد و باید به انجام کارهای محول شده، التزام داشته باشد.

سخنگوی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن همچنین اعلام کرد تعداد موشک‌هایی که حوثی‌ها تا کنون به سمت اراضی پادشاهی عربی سعودی پرتاب کرده‌اند به 86 موشک رسید.

ترکی المالکی در ادامه افزود که عملیات هوایی جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن با دقت محل تجمع شبه‌نظامیان حوثی و زادخانه‌های آنها مورد هدف قرار می‌دهند. به گفته او جنگنده‌های ائتلاف توانسته‌اند انبارهای موشک‌های بالستیک را که در غارهای در قلب کوه النهدین صنعاء قرار داشتند، به دقت مورد هدف قرار داده و منهدم کنند.

او گفت که حوثی‌ها در آبراهه‌های تجاری بین‌المللی مین‌های ضد کشتی کار گذاشته‌اند، با این حال آنها بارها کوشیده‌اند مرزهای پادشاهی عربی سعودی را مین‌گذاری کنند ولی همیشه ناکام مانده‌اند.

سرتیپ خلبان ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن در پایان از باز بودن تمامی گذرگاه‌های هوایی، دریایی و زمینی یمن و دریافت کمک‌های انساندوستانه از این گذرگاه‌‌ها خبر داد.