.
.
.

تصویری.. ادامه تظاهرات اعتراض آمیز در ایران تا بامداد چهارشنبه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شامگاه سه‌شنبه و بامداد چهارشنبه 2 و 3 ژانویه، تظاهرات اعتراض آمیز در مناطق مختلفی از ایران تا نزدیکی‌های صبح ادامه یافت.

سه‌شنبه ششمین روز از تظاهرات اعتراض آمیز بود؛ تظاهراتی که آغاز آن، اعتراض به وضعیت معیشتی بود و طی آن معترضان به شعارهایی علیه سران نظام جمهوری اسلامی ایران و برای سرنگونی این نظام سر دادند.

به گزارش رسانه‌ها، مناطقی از تهران پایتخت ایران شامگاه سه‌شنبه شاهد تظاهرات بود. معترضان با وجود حضور سنگین نیروهای امنیتی، در مناطق مختلفی از پایتخت از جمله خیابان جمهوری، میدان انقلاب و چهار راه کوکاکولا گردهم آمدند.

در همدان تظاهر کنندگان علیه علی خامنه‌ای رهبر ایران شعار دادند. «سید علی قاتل است ولایتش باطل است» از جمله این شعارها بود.

آبادان شاهر تظاهرات هزاران معترضی بود که در شعارهای خود خاستار مبارزه با فساد شدند. آن‌ها شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» سر دادند.

در شیراز معترضان با نیروهای امنیتی به صورت تن به تن درگیر شدند.

در رشت معترضان به سمت نیروهای امنیتی نارنجک‌های دست ساز پرتاب کردند.

تظاهرات در مناطقی از خرم‌آباد، مسجد سلیمان، ایذه، خمینی شهر، شاهین شهر و تبریز ادامه یافت.

گوهر دشت کرج نیز شاهد درگیری میان نیروهای منیتی و معترضان بود. در این شهر معترضان برای سرنگونی نظام ایران و رهبرش شعار دادند.

خبرگزاری صدا و سیمای رسمی ایران هم گزارش داد که فرمانداری شهر لنجان در استان اصفهان هدف شلیک گلوله از سوی کسانی قرار گرفت که آن‌ها را «آشوب‌گر» توصیف کرد. بنا بر این گزارش در این حادثه به کسی آسیب نرسید.

گزارش‌های خبری از افزایش شمار کشته شدگان در جریان اعتراضات اخیر ایران به 22 تن حکایت دارد که که 3 تن از نیروهای امنیتی.