.
.
.

تظاهرکنندگان در قم علیه حزب الله شعار دادند و خواستار کناره‌گیری رهبر ایران شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه تظاهرات گسترده‌ای که سرتاسر ایران را فرا گرفته، مردم شهر قم که مذهبی‌ترین شهر ایران به شمار می‌رود با سر دادن شعار "مرگ بر حزب الله" و "سید علی حیا کن، مملکتو رها کن" خواستار کناره‌گیری رهبر ایران شدند.

به نظر می‌رسد خشم مردم ایران از رژیم حاکم بر این کشور به بالاترین سطح ممکن رسیده و تظاهرکنندگان راس نظام ایران را مورد خطاب قرار داده و خواستار کناره‌گیری او از حکومت شدند. هزاران نفر از مردم شهر قم در خیابان‌های این شهر تظاهرات کرده شعار "مرگ بر حزب‌الله" و "سید علی حیا کن، مملکتو رها کن" سر دادند.

موج تظاهرات مردمی در ایران روز پنج‌شنبه 28 دسامبر 2017 از شهر مذهبی مشهد آغاز و پس از 24 ساعت به قم، دیگر شهر مذهبی ایران رسید. در این میان شهرها و مناطق مختلف دیگری در اقصی نقاط ایران نیز به موج گسترده اعتراضات مردمی پیوستند.

مردم معترض در شهرهای مختلف، با سر دادن شعار و در دست گرفتن پلاکارد به دخالت‌های ایران در کشورهای منطقه و به ویژه کشورهای عربی و نادیده گرفتن مشکلات داخلی کشور اعتراض کرده و شعارهایی چون "سوریه رو رها کن، فکری به حال ما کن" و "نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران" سر دادند.

لازم به ذکر است که ایران سالانه میلیاردها دلار صرف حمایت از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه کرده و صدها میلیون‌ دلار به حزب‌الله لبنان می‌پردازد. ایران همچنین هزینه تسلیحات و تدارکات گروه‌های شبه‌نظامی افغانی، پاکستانی، عراقی و لبنانی را می‌پردازد که آنها برای سرکوب ملت سوریه بسیج کرده است. علاوه بر این، حکومت ایران هزینه‌های حضور شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در جنگ علیه دولت قانونی این کشور را از جیب ملت ایران می‌پردازد.

شعارهایی که ایرانیان معترض در دو روز گذشته سر دادند نشان می‌دهد آنها به اموالی که خرج پیکارجویان حزب‌الله لبنانی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی، النجباء و حشد الشعبی عراقی و حوثی‌های یمنی می‌شود اعتراض دارند و خود را برای دریافت و استفاده از این اموال مستحق‌تر می‌دانند.