.
.
.

تظاهرات گسترده در شهرهاى مختلف ايران به روایت تصاویر ویدیویی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع العربيه روز جمعه، 29 دسامبر از گسترش دامنه تظاهرات از شهر مشهد، به چندین شهر ایران، از جمله تهران، کرمانشاه، رشت، قم، ساری و همدان، خرم‌آباد خبر دادند. در اغلب این تجمعات اعتراضی گسترده شعارهایی ضد علی خامنه‌ای و روحانی داده شد.

طبق این گزارش‌ها در کرمانشاه ماموران امنیتی با معترضان درگیر شده و شماری از معترضین بازداشت شده‌اند.

در تهران نیز تظاهر کنندگان با نیروهای امنیتی درگیر شدند. معاون امنیتی استانداری تهران از بازداشت چند نفر در تهران خبر داده است.

فعالان سیاسی ایران از برگزاری گسترده ای در رشت خبر دادند. در تظاهر کنندگاه علیه فساد گسترده در ایران شعار دادند.

طبق ویدیوهای منتشر شده مردم رشت علیه صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران شعار داده‌اند.

مخالفت مردم معترض با سیاست مداخله جویانه مقامات ایران در منطقه و اداره جنگهای بیهوده در منطقه یکی از ویژگی مشترک شعارها در تمام تظاهرات ها بوده .

در مشهد، ساری، رشت، کرمانشاه، خرم‌آباد و تهران یکی از شعارهای رساترین شعارها «سوریه رو رها کن...فکری به حال ما کن» نه غزه نه لبنان ...جانم فدای ایران، بود.

از شعارهای برجسته که به طور مشترک در همه این تظاهرات داده شد، شعار «مرگ بر دیکتاتور» است که گفته می‌شود که منظور تظاهر کنندگان "علی خامنه‌ای" است.

تظاهر کنندگان همچنین شعار مرگ بر روحانی را سر دادند. اکثر شرکت کنندگان در این تجمعات اعتراضی معتقدند که روحانی نتوانست به وعده‌های خود جامه عمل بپوشاند.

معترضان که امروز جمعه دست به تظاهرات زدند ضمن حمایت از اعتراضات مردم مشهد و نیشابور با اهالی این دو شهر اعلام همبستگی کردند.