.
.
.

گسترش تظاهرات از مشهد به دیگر شهرهای ایران

تظاهرات گسترده در کرمانشاه، شیراز، قوچان؛ خرم‌اباد، اهواز و دیگر شهرهای ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فعالان سایت‌های اجتماعی در ایران، روز جمعه 29 دسامبر، با انتشار تصاویر و ویدیوهایی از شهرهای کرمانشاه، شیراز، قوچان، خرم آیاد و اهواز از گشترش تظاهرات در مناطق مختلف ایران خبر دادند.

روز گذشته شهرهای مشهد، نیشابور، کاشمر و شاهرود، در پاسخ به فراخوان تجمع «نه به گرانی» شاهد تجمعات اعتراضی هزاران ایرانی علیه گرانی و فساد در کشورشان بودند.

ویدیوهای پخش شده از تظاهرات امروز حاکی از آن است که مردم با سر دادن شعارهایی مانند «ملت گدایی می‌کند، آقا خدایی می‌کند- حمایت، حمایت، نیروی انتظامی - استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی- نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران- زندانی سیاسی آزاد باید گردد - نترسید ، نترسید ما همه با هم هستیم - سوریه را رها کن فکری به حال ما کن» اعتراض علیه دولت روحانی و علی خامنه‌ای رهبر ایران را ابراز کردند.

در همین حال، برخی گزارش‌ها از احتمال کشیده شدن اعتراضات به تهران خبر دادند. تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حضور پررنگ نیروهای انتظامی در خیابان‌های پایتخت ایران را نشان می‌دهد.

این در حالی است که محسن نسج همدانی، معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران، نسبت به برگزاری هرنوع تجمع در تهران هشدار داده و گفته است که مجوز هیچ تجمعی در تهران از سوی استانداری صادر نشده و با هر تجمعی برخورد خواهد شد.

معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران، روز جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: «تاکنون مجوزی مبنی بر تجمعات مردمی در سطح شهر تهران از سوی استانداری صادر نشده و در صورت برگزاری چنین تجمعاتی از سوی نیروی انتظامی برخورد قاطع صورت می‌گیرد.»

از سوی دیگر، حسن حیدری، سرپرست دادسرای انقلاب مشهد، از بازداشت 52 نفر از شرکت‌کنندگان در تجمع اعتراضی آن شهر، در روز پنج‌شنبه خبر داد.

درپی انتشار فراخوان تجمع «نه به گرانی» که از چند روز پیش در فضای مجازی منتشر شده بود، روز پنج‌شنبه ۷ دی‌ماه، صدها نفر از معترضان به گرانی، درمشهد، نیشابور و کاشمر در استان خراسان رضوی و بعضی شهرهای دیگر ایران، دست به تظاهرات زدند.

در مشهد، مأموران امنیتی، علیه معترضان از گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش استفاده کردند و برخی از آن‌ها را بازداشت کردند.